Wynajem długoterminowy - alternatywa dla zakupu auta

wtorek, 10 lipca 2018 r., 13:20
fot. nadesłane

Zakup samochodów do przedsiębiorstwa to bardzo duża inwestycja - na zbudowanie floty trzeba przeznaczyć kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych. Dlatego bardzo wiele firm decyduje się na leasing, czyli finansowanie zakupu samochodów z kredytu. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy linia kredytowa jest już obciążona, a pojazdy są niezbędne? Najlepiej skorzystać z opcji wynajmu długoterminowego i co miesiąc płacić za użytkowanie pojazdu. Jakie są korzyści takiego rozwiązania?

Oszczędność czasu

Procedury uzyskania leasingu lub kredytu trwają bardzo długo, a nie każde przedsiębiorstwo może pozwolić sobie na czekanie kilkadziesiąt dni na nowe samochody. Wynajem długoterminowy to szybki wybór aut z dostępnych modeli, podpisanie dokumentów - w tym umowy - i korzystanie z pojazdów w okresie od 2 do 5 lat. Jakie są obecnie najpopularniejsze marki i modele samochodów dla firm? Warto odwiedzić stronę wypożyczalni Carfree, by być na bieżąco.

Duża elastyczność i wygoda

Korzystanie z usług profesjonalnych wypożyczalni i opcji wynajmu długoterminowego daje możliwość wyboru aut do firmy. Dzięki temu można testować różne marki i modele. Co więcej, jeśli na przestrzeni kilku lat zmienią się potrzeby - na przykład przedsiębiorstwo dokona przebranżowienia - nie będzie trzeba wymieniać całej floty i martwić się sprzedażą niepotrzebnych aut. Po wygaśnięciu bieżącej umowy można wypożyczyć nowe modele o pasujących parametrach. Należy podkreślić, że wynajem to przede wszystkim wygodne rozwiązanie. Można korzystać z pojazdu - użytkować go, traktując jak narzędzie do pracy.

Oszczędność środków i łatwe planowanie budżetu

Zaoszczędzone pieniądze, które byłyby przeznaczone na obsługę leasingu oraz ubezpieczenie floty, można zainwestować i w ten sposób rozwijać firmę. Wynajem długoterminowy jest finansowo bardzo opłacalnym rozwiązaniem. Więcej o tym, jak działa korzystanie z usług wypożyczalni, można znaleźć w artykule pt.: "Carfree - najlepsza wypożyczalnia samochodów w największych miastach Polski" . Wynajmowanie samochodów wiąże się z niskimi i łatwymi do zaksięgowania kosztami, co dla firmy stanowi bardzo duży atut.

Długoterminowy wynajem samochodów jest bardzo popularny na Zachodzie. W Polsce również coraz więcej firm przekonuje się do korzystania z usług profesjonalnych wypożyczalni, chcąc skrócić formalności i zaoszczędzić pieniądze.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.