Szybka pożyczka na wakacje czyli jak zorganizować urlop w ostatniej chwili?

środa, 11 lipca 2018 r., 12:03
fot. nadesłane

Większość osób planuje swój letni urlop z wyprzedzeniem - niektórzy rezerwują wczasy nawet kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem. Niestety nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić - szczególnie ludzie aktywni zawodowo ze względu na nawał obowiązków nie mają innego wyjścia, jak planować urlop w ostatniej chwili. Podpowiadamy, jak zorganizować szybkie i spontaniczne wakacje, by były równie udane, jak te planowane.

Oferty last minute w biurach podróży

W każdym biurze podróży można znaleźć oferty last minute. Są to zwykle ostatnie oferty z danej puli wczasów i wycieczek, których nie udało się sprzedać wcześniej lub które się zwolniły na skutek rezygnacji klientów. Oferty last minute mają dwie ważne cechy: wymagają wyjazdu w ciągu zaledwie kilku dni i są… dużo tańsze niż oferty standardowe. Tak naprawdę osoby decydujące się na spontaniczne wakacje w ostatniej chwili, mogą trafić na bardzo tanie wczasy w znanych kurortach zagranicznych, za które inni wydali dużo więcej pieniędzy podczas ich rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Aby skorzystać z takiej oferty last minute, należy przede wszystkim ją znaleźć (najlepiej na stronach internetowych biur podróży), a następnie szybko zarezerwować.

Spontaniczny wyjazd na własną rękę

Nawet mając niewiele czasu przed urlopem, można go dość szybko zorganizować bez korzystania z usług biura podróży. W Polsce nad Bałtykiem praktycznie przez cały sezon letni są wolne kwatery prywatne, które można zarezerwować nawet 2-3 dni przed wyjazdem. Wolne miejsce można również znaleźć na polach namiotowych, a nierzadko nawet w pensjonatach i hotelach. Mając zarezerwowany nocleg, wystarczy kupić bilet na pociąg lub po prostu wsiąść w auto i wybrać się na upragnione wakacje.

Na własną rękę można również w ostatniej chwili zorganizować urlop za granicą. Doskonale do tego nadaje się np. Chorwacja, do której bardzo wygodnie można dojechać własnym samochodem, a na miejscu bez problemu znaleźć nocleg. W Chorwacji bardzo popularne są pokoje oraz apartamenty, które wiele osób wynajmuje już po przyjeździe na miejsce (można je także zarezerwować przez internet). Dobrym pomysłem na spontaniczne wakacje za granicą jest również wynajęcie komfortowego kampera - wówczas można zwiedzić nawet kilka krajów Europy bez martwienia się o nocleg.

Wakacje na ostatnią chwilę - skąd wziąć gotówkę?

Wyjazd na wakacje nie musi dużo kosztować, jednak mimo wszystko trzeba liczyć się z pewnymi wydatkami. Tygodniowe wczasy za granicą dla jednej osoby w najtańszej wersji kosztują około 1000-1500 zł, a przecież jeszcze należy doliczyć koszty podróży oraz nierzadko również wyżywienia. Osoby nie planujące wcześniej wakacji dość często nie mają odłożonej gotówki na to, by w ostatniej chwili skorzystać z oferty last minute lub spontanicznie wybrać się choć na kilka dni nad polskie morze. To jednak nie powód, by zrezygnować z wypoczynku. Dzisiaj istnieją nowoczesne produkty finansowe, które pozwalają pozyskać potrzebną sumę pieniędzy nawet na ostatnią chwilę i bez wychodzenia z domu. Jeśli trafi się nam naprawdę korzystna oferta wycieczki last minute, aby ją opłacić, można skorzystać z pożyczki online. Dzięki niej można pożyczyć nawet kilka tysięcy złotych w ciągu zaledwie 15 minut, bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o zarobkach.

Które pożyczki na wakacje są najlepsze?

Organizując wakacje na ostatnią chwilę, zwykle nie ma się czasu na szukanie porównywanie ofert firm pożyczkowych. Skorzystanie z pierwszej z brzegu pożyczki jednak nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ z pewnością nie będzie to aktualnie najlepsza pożyczka na rynku. Tym bardziej że przed wakacjami i w trakcie wakacji wiele firm pożyczkowych oferuje ciekawe promocje dla klientów. Przykładowo firma Vivus ma aktualnie dla swoich nowych klientów pierwszą pożyczkę za darmo do 3000 zł, a dodatkowo dorzuca gratis bon wakacyjny o wartości 300 zł do wykorzystania w internetowym biurze podróży fly.pl. Jest to więc oferta jak na zamówienie dla osób planujących swoje wakacje - nie tylko mogą pożyczyć pieniądze zupełnie za darmo, ale także otrzymać zniżkę na wczasy lub wycieczkę.

Jak skorzystać z pożyczki w Vivus?

Na początek należy spełnić kilka podstawowych warunków:

• mieć od 19 do 78 lat
• mieć ważny dowód osobisty, polskie obywatelstwo, a także telefon komórkowy i konto bankowe na własne nazwisko.

Następnie na stronie Vivus.pl należy wybrać kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty. Kolejnym krokiem jest wypełnienie krótkiego formularza wniosku o pożyczkę oraz uiszczenie opłaty rejestracyjnej, która jednocześnie pozwala pożyczkodawcy zweryfikować dane osobowe i konto bankowe klienta. Jeśli nam się śpieszy, warto to zrobić za pośrednictwem systemu Blue Media, wówczas wniosek o pożyczkę zostanie zweryfikowany dużo szybciej. Pozytywna decyzja o przyznaniu pożyczki jest podejmowana tylko wtedy, jeśli klient ma zdolność kredytową. Wówczas pieniądze z tytułu pożyczki są przelewane natychmiast i są widoczne na koncie klienta nawet w ciągu 15 minut (jeśli ma rachunek w jednym z tych banków: PKO BP, Pekao, Getin Bank, Alior Bank lub Millennium Bank).

Szybka pożyczka na szybkie wakacje

Samodzielne znalezienie promocyjnych pożyczek w Internecie wymaga czasu. Jeśli się go nie ma, bo np. trzeba szybko załatwić pieniądze na rezerwację wycieczki, wystarczy zajrzeć na portal finansowy prezentujący aktualny ranking pożyczek online. Można w nim znaleźć najlepsze w danym miesiącu pożyczki przez Internet oraz aktualne promocje i najnowsze oferty. Niektóre portale tematyczne, jak np. Pozyczasz.pl dodatkowo prezentują dokładne recenzje poszczególnych pożyczek pozabankowych oraz kredytów bankowych, jakie aktualnie dostępne są w promocji. Dzięki nim można bardzo szybko znaleźć najkorzystniejszą ofertę, która będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb. Potem wystarczy pożyczyć pieniądze, zorganizować wyjazd i… wyruszyć na zasłużone wakacje!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.