Dołącz do rowerowej pielgrzymki z Kartuz na odpust w Sianowie

środa, 11 lipca 2018 r., 15:43
fot. archiwum

Grupa Rowerowe Kaszuby zaprasza na wspólną rowerową pielgrzymkę na doroczny wielki odpust w Sianowie. W tym roku główne uroczyści odbędą się w niedzielę, 22 lipca. Na pielgrzymkowy szlak miłośnicy dwóch kółek wyruszą tego dnia o godzinie 9.40 z promenada.

Rokrocznie na główne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej przybywają pątnicy z różnych zakątków Kaszub. Do tronu Matki Boskiej Sianowskiej docierają na piechotę, autokarami, samochodami, czy też rowerami.

Właśnie tym ostatnim środkiem transportu po raz kolejny wyruszą miłośnicy dwóch kółek z Kartuz. Rowerową pielgrzymkę poprowadzi doświadczony rowerzysta Stanisław Reszka, który już dwukrotnie poprowadził pielgrzymkę rowerową do Częstochowy.

Zbiórka odbędzie się o godzinie 9.30 na Promenadzie Asesora w Kartuzach. Wyjazd zaplanowano na dziesięć minut później. Powrót zaplanowany jest na godzinę 15.-15.30.

- Każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Należy zabrać odpowiednią odzież. Dzieci mogą jechać jedynie pod opieką dorosłych - zastrzegają organizatorzy.

Z trasą można zapoznać się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.