Ustalono właścicielkę porzuconego psiaka. Sprawa trafiła na policję

środa, 11 lipca 2018 r., 16:22
fot. archwium/nadesłane SM Kartuzy

Sprawą pieska, którego znaleziono we wtorek rano w lesie na trasie Kartuzy-Kiełpino zajmie się policja. Po nagłośnieniu sprawy w mediach do komendanta straży miejskiej zgłosiło się kilka osób, które rozpoznały czworonoga, dzięki czemu ustalono jego właścicielkę. Porzucenie zwierzaka traktowane jest jak znęcanie. Za czyn ten grozi kara nawet dwóch lat więzienia.

Jak poinformował Krzysztof Pawłowski, komendant Straży Miejskiej w Kartuzach, nagłośnienie sprawy porzuconego pieska przyniosło efekty. Czworonoga na zdjęciach rozpoznało kilka osób i zgłosiło się do straży miejskiej. Dzięki ich reakcji udało się ustalić, kto jest właścicielką zwierzaka.

- Całą sprawę łącznie z materiałami przekazałem Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach. Teraz zajmą się nią policjanci - powiedział Krzysztof Pawłowski.

Przypomnijmy, że spacerująca po lesie w pobliżu trasy Kiełpino-Kartuzy kobieta znalazła w lesie psiaka przywiązanego do drzewa linką na bieliznę. Sprawę zgłosiła komendantowi straży miejskiej w Kartuzach, który nagłośnił sprawę i zaapelował z prośbą o kontakt do osób, które mogłyby rozpoznać zwierzę. Wszystko wskazuje na to, że osoba, która porzuciła psa na pewną śmierć nie pozostanie bezkarna.

Zgodnie z artykułem 6. ustawy o ochronie zwierząt porzucenie zwierzęcia przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę się znajdowało, traktowane jest jako znęcanie. Czyn ten traktowany jest jako przestępstwo. Zgodnie z przepisami, za znęcanie się na zwierzęciem m.in. porzucenie grozi kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Do sprawy wrócimy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.