W weekendy będzie dodatkowy, późniejszy pociąg PKM z Trójmiasta do Kartuz

czwartek, 12 lipca 2018 r., 12:28
fot. MD-Z

Pasażerowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zyskają dodatkowy kurs nocny w weekendy. Dzięki dotacji, którą gmina Kartuzy przekaże samorządowi województwa pomorskiego, możliwe będzie uruchomienie połączenia około godz. 23. Pierwsze pociągi odjadą już w ten weekend.

Dotychczas późniejsze połączenia kolejowe Kartuz z Gdańskiem funkcjonowały jedynie od poniedziałku do piątku. W tygodniu ostatni pociąg z Kartuz odjeżdżał o godz. 23.01 do Gdańska Głównego, natomiast z Gdańska-Wrzeszcza do Kartuz o godz. 23.06. Niestety w weekendy ostatni bezpośredni pociąg do Trójmiasta odjeżdżał z Kartuz o godz. 20.40, a w odwrotnym kierunku o godz. 20.16 z Wrzeszcza.

Pasażerowie PKM wielokrotnie apelowali o utworzenie dodatkowego kursu w weekendy. Burmistrz w tej sprawie zwracał się m.in. do marszałka województwa pomorskiego. Okazało się, że uruchomienie dodatkowego kursu w weekendy będzie możliwe, jeśli w kosztach jego utworzenia będzie uczestniczyć gmina Kartuzy. Na poniedziałkowej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie przekazania środków na ten cel samorządowi województwa pomorskiego.

- O kurs ten prosili mieszkańcy i turyści. O godz. 21.30 trudno już wyjechać z Trójmiasta do Kartuz. W związku z tym pojawiła się możliwość stworzenia tzw. nocnego pociągu w okolicach godziny 23. Dla gminy to koszt 30 tysięcy złotych, ale wyjdziemy w ten sposób na przeciw oczekiwaniom mieszkańców i turystów - mówił burmistrz podczas sesji.

Radni przychylili się do wniosku i połączenie zostanie utworzone. Dodatkowy pociąg będzie wyjeżdżał o godz. 23.01 z Kartuz i do Gdańska Głównego będzie docierał o godz. 00.28. Z kolei weekendowy pociąg nocny z Trójmiasta ruszać będzie o godz. 23.06 z Gdańska Wrzeszcza i do Kartuz dotrze o godz. 23.59.

Pociąg będzie kursować w weekendy, począwszy od 14 lipca do niedzieli 9 września, łącznie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.