Taneczna zabawa na "Weselnym graniu" w Ostrzycach

sobota, 14 lipca 2018 r., 00:24
fot. MD-Z

Kilkaset osób bawiło się w piątkowy wieczór w Ostrzycach. Już po raz piąty odbył się tam przegląd zespołów weselnych. Dla miłośników biesiadnych rytmów impreza była okazją, by porządnie się wytańczyć, a dla par planujących ślub - do poznania twórczości kapel występujących na weselach.

W tegorocznym przeglądzie wzięło udział siedem zespołów weselnych, gościnnie zaprezentowała się również grupa Plop z Niemiec. W konkursie wzięły udział kapele - Amando, Event, Dido, Maks Band, Threetones, Volstar, Takt i Gala. Każdy zespół zaprezentował swój styl muzyczny w 30-minutowym programie. Najlepszy zespół wybiera nie tylko profesjonalne jury, ale również publiczność, która bawiąc się przy muzyce może też głosować na faworytów.

Najwięcej, bo aż 39,1 proc. głosów publiczności zdobył zespół Dido z Grzybna. Na drugim miejscu uplasowała się grupa Takt z Kartuz, a na trzecim Threetones z Kartuz.

"Weselne Granie" odbyło się w ramach dwudniówki organizowanej przesz Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie. Drugiego dnia imprezy odbędzie się festiwal kultury łowieckiej. Gmina Somonino tradycyjnie współorganizuje festiwal Knieja wspólnie z Sierakowicami. W ramach współpracy impreza odbywa się równolegle w Sierakowicach i w Ostrzycach. Ostrzycka odsłona wydarzenia rozpocznie się o godz. 14.15 programem dla dzieci. Na godz. 15.15 zaplanowano pokaz psów myśliwskich, o godz. 16.15 wystąpi zespół "Hubertus" ze Sztumu, natomiast o godz. 17.30 rozpocznie się Biesiada Śląska z Claudią i Kasią Chwołkami i grupą Muzykanty, o godz. 20.30- wystąpi zespół "Dwa Plus Dwa", imprezę zakończy biesiada z Piotrem i Agnieszką.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.