Sierakowice. Trwa Festiwal Kultury Łowieckiej

sobota, 14 lipca 2018 r., 16:08
fot. DS

Od rana w Sierakowicach rozbrzmiewa muzyka myśliwska. Festiwal Kultury Łowieckiej odbywa się tutaj po raz piętnasty. Tym razem organizatorzy "Kniei" postanowili nieco odmienić formułę imprezy i nadać jej bardziej kameralny charakter. Oprócz tradycyjnych już konkursów dla myśliwych i muzyków łowieckich, przygotowano pokazy sokolników i rasowych psów myśliwskich, które można było podziwiać w Ogródku Edukacyjnym na targowisku. Na zakończenie obchodów odbędzie się hubertowska msza święta.

Festiwal Kultury Łowieckiej "Knieja" odbywa się od 15 lat. Przez pierwszych sześć, gmina Sierakowice współorganizowała go z Chojnicami. Od dziewięciu lat corocznym partnerem wydarzenia jest gmina Somonino. Niezmiennie festiwal przyciąga miłośników tematyki myśliwskiej.

W Drewnianym Zabytkowym Kościele odbył się XIV Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej, Przegląd o "Fanfarę Żurawia" oraz IV Kaszubski Konkurs Oceny Poroży Jeleni. Równolegle na targowisku przy ulicy Piwnej rozstawiono kącik przyrodniczy. Leśnicy przygotowali stoiska edukacyjne dla dzieci, a myśliwi zaprezentowali psy myśliwskie i sokolniki. Nie zabrakło też myśliwskich specjałów i słodkości od pań z Kół Gospodyń Wiejskich.

O godz. 17.00 przy Ołtarzu Papieskim zabrzmi uroczyście Hejnał Festiwalu Kultury Łowieckiej. Następnie ogłoszone zostaną wyniki poszczególnych konkursów, a o godzinie 18.00 na Ołtarzu Papieskim zostanie odprawiona uroczysta msza święta pod przewodnictwem kapelana myśliwych, leśników i rycerzy diecezji pelplińskiej- księdza Andrzeja Kossa ze Śliwic. Z kolei partnerska gmina Somonino zaprasza do Ostrzyc, gdzie będzie można podziwiać psy rasy myśliwskiej i posłuchać tematycznej muzyki. Organizatorzy zapraszają też na biesiadę.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.