Tysiące osób we Wdzydzach. Trwa 45. Jarmark Wdzydzki

niedziela, 15 lipca 2018 r., 07:55
fot. AL

Trwa największa plenerowa impreza folklorystyczna na Kaszubach. Na odwiedzających w niedzielę skansen czeka kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, a także liczne występy artystyczne i konkursy. Jarmark Wdzydzki odbywa się już po raz 45.

Jarmark Wdzydzki od lat cieszy się ogromną popularnością. Nie inaczej jest i w tym roku. W ten weekend skansen odwiedza tysiące zwiedzających nie tylko z Kaszub, ale i z całego kraju.

W trakcie dwudniowej imprezy można poznać szeroko rozumiany folklor kaszubski i nie tylko. Bowiem odbywają się tutaj wystawy, sprzedaje się rękodzieło, prace twórców ludowych, artystów i rzemieślników z Pomorza i innych regionów Polski.

Jarmarkowi towarzyszą również występy zespołów folklorystycznych, kabaretów, koncerty muzyki klasycznej na zabytkowych instrumentach oraz koncerty wokalne. W trakcie trwania imprezy organizowane są także konkursy, gry i zabawy, a dla poszukiwaczy regionalnych zapachów i smaków prawdziwą gratką są pokazy kulinarne oraz degustacje regionalnych potraw.

W programie m.in.: kiermasz prac artystów ludowych, rzemieślników i rękodzielników z kraju i zagranicy, koncerty zespołów Same Suki, Kurna Chata, występy grup folklorystycznych z Kaszub, Pomorza Środkowego i ziemi chełmińskiej, koncerty muzyki dawnej, pokazy i warsztaty sztuki ludowej, rękodzieła, dawnych rzemiosł i zawodów, przysmaki kuchni regionalnych, gry, zabawy i konkursy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.