Pożar budynku mieszkalnego w Żukowie

niedziela, 15 lipca 2018 r., 19:03
fot. Longina Templin

W niedzielne popołudnie doszło do pożaru na ul. Tuwima w Żukowie. Ogień objął budynek mieszkalny. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że żadnego z domowników nie było wówczas w obiekcie. Z pożarem walczyło jedenaście zastępów straży.

Do pożaru doszło w niedzielne popołudnie, około godz. 17.31. Ogień zajął mieszkalny budynek jednorodzinny z wiatą garażową.

- W momencie przybycia straży pożar swym zasięgiem obejmował część dachu, zbitkę wykonaną z paneli z tworzywa sztucznego oraz elewację. Zniszczeniu uległa łódka z silnikiem zaburtowym, przyczepa kempingowa, wiata garażowa, konstrukcja dachowa wraz z poszyciem na powierzchni 200 m kwadratów i około 100 metrów elewacji - informuje st.kpt. mgr inż. Marek Szwaba, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

Jak dodał w momencie przybycia straży, wszyscy domownicy znajdowali się na zewnątrz budynku. Przyczynę pożaru ustali policja.

Straty oszacowano na około 200 tys. złotych.

Akcja gaśnicza trwała około trzech godzin. Uczestniczyły w niej trzy zastępy JRG Kartuzy, cztery zastępy OSP Żukowo, dwa zastępy OSP Banino, OSP Leźno i OSP Pomieczyno.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.