Żukowo. W rytm walczyka - trzeci koncert tegorocznego Lata Muzycznego

poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 11:03
fot. Longina Templin

W niedzielne popołudnie na dziedzińcu przy kościele pw. WNMP tym razem rozbrzmiewały popularne arie operetkowe i znane piosenki z musicali. Żukowskiej publiczności prezentowali je - sopranistka Paulina Milczanowska i tenor Rafał Majzner. Artystom towarzyszył zespół Baltic Trio.

Koncert pod nazwą "W rytm walczyka...." - musical i operetka był półmetkiem IX Festiwalu Żukowskie Lato Muzyczne. W tym samym składzie podobny koncert odbył się dwa lata temu. Na niedzielny występ artyści opracowali zupełnie nowy repertuar, w którym nie zabrakło największych operetkowych przebojów i hitów musicalowych.

Wśród kilkunastu wykonanych utworów można było usłyszeć m. in. słynną arię ze śmiechem Paricola, arię Adeli z Zemsty Nietoperza oraz Przetańczyć cała noc w wykonaniu Pauliny Milczanowskiej. Rafał Majzner zaśpiewał m. in. Wielka sława to żart, Brunetki, blondynki, Ninon, ach uśmiechnij się, zaś w duecie artyści zaprezentowali: Ach, jedź do Varasdin, Usta milczą dusza śpiewa, Choć na świecie dziewcząt mnóstwo i Dziewczęta z Barcelony.

Artystom towarzyszył zespół "Baltic Trio" w składzie: Ewa Hermann - skrzypce, Wioleta Jakimcio - wiolonczela i Izabela Paszkiewicz - fortepian.

Ponad godzinny występ zdobył serca publiczności, która obdarowała wykonawców gorącymi zasłużonymi oklaskami. Wykonawcy musieli trzykrotnie bisować.

- Co roku staramy się, by operetka lub musical gościły na Żukowskim Lecie Muzycznym, gdyż zdajemy sobie sprawę, że wiele osób wzbrania się przed wizytą w operze czy teatrze muzycznym w obawie, że to muzyka nie dla nich. A później podczas koncertu okazuje się, że muzyka klasyczna wcale nie jest taka straszna i że wiele tych utworów znają i nawet chętnie wspólnie z artystami śpiewają - powiedziała nam Aleksandra Rogalewska - Kania, dyrektorka Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie.

- Staramy się także, by wśród wykonawców zawsze pojawiali się rodzimi artyści, stąd właśnie występ mieszkanki naszej gminy Pauliny Milczanowskiej. Zdaję sobie sprawę, że wiele osób przychodzi na ten koncert właśnie dla jej wspaniałego głosu i scenicznej charyzmy. Dzięki jej kontaktom zawodowym możemy gościć solistę Opery Wrocławskiej Rafała Majznera - dodała pani dyrektor.

Za tydzień Klaudia Szmidt zaprezentuje piosenki z repertuaru przedwcześnie zmarłego Zbigniewa Wodeckiego, a za dwa tygodnie gośćmi Żukowskiego Lata Muzycznego będą młodzi artyści z Białorusi, którzy wystąpią w ramach Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.