"Ostoja" - szpital dla dzikich zwierząt prowadzi zbiórkę na zakup sprzętu - wesprzyj akcję

wtorek, 17 lipca 2018 r., 10:43
fot. internet/facebook/Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja"

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" w Hejtusie prowadzi zbiórkę na zakup sprzętu do narkozy wziewnej. Ten aparat ułatwi diagnozowanie i ograniczy cierpienie podopiecznych placówki. Do ośrodka codziennie trafia około 20-30 zwierzaków. Do potrzebnej kwoty brakuje niespełna 2.500 złotych. Do końca zbiórki pozostały trzy dni.

- Zwracamy się do Was o pomoc dla naszych dzikich pacjentów. Ciągle dążymy do tego, by im pomagać i ulżyć w cierpieniu w jak najszybszy, najlepszy i najbezpieczniejszy - dla dzikusów i dla Nas - sposób, chcemy je również jak najsprawniej diagnozować. Bardzo zależy nam na niesieniu pomocy dzikim zwierzętom, bo one nie mają właścicieli, a często ulegają kontuzjom w wyniku presji człowieka na środowisko naturalne - apeluje Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja".

Na stronie ratujemyzwierzaki.pl uruchomiono zbiórkę na za kup sprzętu do narkozy wziewnej dla zwierzaków.

"Ostoja" od sześciu lat prowadzi w Hejtusie szpital dla dzikich zwierząt. Placówka pomaga zwierzętom - chorym, rannym, osieroconym. Takim, które wymagają tymczasowej opieki w zakresie leczenia i rehabilitacji.

- Staramy się im zapewnić najlepszą specjalistyczną pomoc weterynaryjną, jaką jesteśmy w stanie - podkreślają opiekunowie zwierzaków.

Fundacja daje poszkodowanym zwierzętom możliwość powrotu do życia w naturze. Co roku pomaga około 1.500 dzikim zwierzętom. Dziennie do ośrodka trafia od 20 do 30 zwierzaków. Każdy na początku wymaga przeprowadzenia badań.

- Rutynowe niezbędne działanie potrzebne do stwierdzenia stanu zdrowia i przebiegu terapii łączy się ze stresem - można by go w dużej mierze uniknąć dzięki aparatowi do narkozy wziewnej. Spokojnie, bez szarpania się moglibyśmy przeprowadzać zwykłe badanie - piszą na stronie zbiórki członkowie zespołu "Ostoi".

- Na uśpienie zwierzęcia do zabiegu tradycyjną metodą, polegającą na podaniu zastrzyku, weterynarze decydują się bardzo rzadko - tylko, gdy trzeba zrobić poważniejszą operację. Taka głęboka narkoza jest bardzo obciążająca dla, i tak zwykle wycieńczonego chorobą, organizmu. Pacjent może po prostu tego nie przeżyć. Czym innym jest oszołomienie zwierzęcia poprzez podanie drogą wziewną gazu usypiającego. To krótkotrwałe działanie i pacjent wybudza się właściwie w momencie zaprzestania podawania gazu - wyjaśniają.

W leczeniu zwierzaków pomoże aparat do wziewnego podawania narkozy. Niestety jego koszt przewyższa możliwości fundacji, dlatego uruchomiono zbiórkę pieniędzy na jego zakup. Do jej zakończenia pozostały jeszcze trzy dni. Akcję wesprzeć można tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.