Jeszcze w tym roku Ostrzyce i Somonino połączy ścieżka rowerowa

środa, 18 lipca 2018 r., 10:26
fot. internet/ pixabay

Jeszcze w tym roku miłośnicy dwóch kółek będą mogli przejechać trasę z Somonina do Ostrzyc, korzystając z nowej ścieżki rowerowej. Jej budowa jest związana z realizacją większego przedsięwzięcia - budowy węzła integracyjnego Somonino wraz z trasami dojazdowymi.

Budowa nowej trasy rowerowej pochłonie prawie trzy miliony złotych. W ramach inwestycji wybudowana zostanie niespełna czterokilometrowa ścieżka. Prowadzić będzie z Somonina do Ostrzyc, przez Goręczyno. Będzie to ścieżka jednostronna - dwukierunkowa o nawierzchni asfaltowej, szerokości 2,5 metra z miejscowymi zwężeniami do 2 metrów, z jedno - lub dwustronnymi poboczami o szerokości pół metra. Wykonawcą inwestycji jest firma Dromos.

- Całkowita wartość umowy z wykonawcą wynosi 2 986 423,38 zł. Trasa rowerowa od dworca PKP w Somoninie do Ostrzyc, częściowo będzie wykorzystywała istniejącą drogę. W tej chwili budowany odcinek liczy 3981 metrów. Na zadanie gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - informuje Marta Skrzypkowska z Urzędu Gminy w Somoninie.

Inwestycja jest związana z realizacją większego przedsięwzięcia pn. "Budowa węzła integracyjnego Somonino wraz z trasami dojazdowymi". To jednak nie wszystko. Na początku kwietnia gmina Somonino podpisała umowę o przyznaniu dotacji na budowę trasy rowerowej z Ostrzyc do Kolana.

- Kwota otrzymanego dofinansowania wyniosła 364 726 zł. Przedsięwzięcie ma być realizowane w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" - dodaje Marta Skrzypkowska.

Budowa trasy rowerowej na tym odcinku łączyć będzie gminę Somonino z gminą Stężyca. Obecnie trwa procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę robót budowlanych.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.