Są środki na montaż paneli słonecznych i pomp ciepła

piątek, 20 lipca 2018 r., 10:34
fot. internet/pixabay.com

128,4 mln zł ze środków unijnych na realizację 24 projektów wartych 172,3 mln zł trafi do pomorskich gmin na zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Wśród beneficjentów nie zabrakło też kartuskich samorządów.

Zarząd Województwa Pomorskiego rozstrzygnął konkurs na dofinansowanie w ramach działania "Odnawialne źródła energii". Decyzją zarządu dofinansowanie otrzymały 24 projekty, które uzyskały najwyższą punktację w trakcie oceny strategicznej pierwszego stopnia.

Łączna wartość projektów wybranych do dofinansowania to 172,3 mln zł, przyznanego dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 128,4 mln zł.

Wśród kartuskich gmin, najwyżej oceniono projekt gminy Somonino, która o środki ubiegała się wspólnie z gminą Przywidz w ramach zadania "Eko Energia od Somonina do Przywidza". Warty 14.559.348,50 zł projekt ma zostać dofinansowany w kwocie 10 mln zł.

Pozycję niżej uplasował się wniosek "OZE dla Kaszub- wykorzystanie energetyki rozproszonej na rzecz ograniczenia niskiej emisji", którego liderem jest gmina Sierakowice, a partnerami gminy Kartuzy i Sulęczyno. Na montaż paneli słonecznych i pomp ciepła dla mieszkańców samorządy te otrzymają 8.316.921,99 zł, cały projekt opiewa zaś na kwotę 9.956.025,10 zł.

Dobre wieści napłynęły też do gminy Chmielno, która o środki ubiegała się wspólnie z gminą Pelplin. Do samorządów tych trafi kwota 1.913.092,95 zł na realizację zadań o łącznej wartości 2.270.203,08 zł.

Dodajmy, że w sumie o dotację na zastosowanie odnawialnych źródeł energii ubiegało się aż blisko 200 podmiotów.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.