Chwaszczyno. Polna droga zmieniła się w ulicę z prawdziwego zdarzenia

piątek, 20 lipca 2018 r., 13:17
fot. Longina Templin

Ulica Sienkiewicza licząca około 350 metrów była jeszcze do niedawana drogą polną. Od ponad dwóch miesięcy mieszkańcy mogą już korzystać z ulicy z prawdziwego zdarzenia. Po jednej stronie jest chodnik, a po drugiej miejsca postojowe pełniące funkcje parkingu. Zrobiono też kanalizację deszczową, której tam nigdy nie było. Wykonawcą była Spółka Komunalna Żukowo. Koszt inwestycji wyniósł ponad 600 tys. złotych.

Ulica Sienkiewicza znajduje się w centrum wsi i łączy ul. Mickiewicza z ul. Żeromskiego, tworząc swoisty łącznik. Zadbane ładne posesje nijak nie pasowały do polnej drogi, nie mówiąc już o dyskomforcie poruszania się po niej. Ten etap mają mieszkańcy już za sobą.

W październiku ubiegłego roku Spółka Komunalna Żukowo rozpoczęła budowę ulicy. Po zimowej przerwie kontynuowała prace, by całą inwestycję zakończyć w maju br.

Właściciele posesji chcąc upiększyć swoje otoczenie, zrzucili się na zakup trawy, krzewów i roślin ozdobnych. Dzięki temu do zadbanych posesji "dołączono" też teren wokół nich.

- To zadanie jest przykładem dobrej współpracy urzędu z mieszkańcami. Na przykład wykonanie miejsc postojowych po jednej stronie ulicy był ich postulatem. Nie chodziło o to, że nie mieli co zrobić ze swoimi samochodami, ale wziął się z tego, że to centrum wsi. W pobliżu są kościoły, szkoła, ośrodek zdrowia i Strefa Kultury, więc te miejsca postojowe pełniące funkcję parkingu, ułatwiają życie zmotoryzowanym przyjeżdżającym do tych instytucji - powiedział Wiesław Pałka, koordynator referatu inwestycji w żukowskim urzędzie.

Zrobiono też kanalizację deszczową, której tam nigdy nie było. Ten teren z uwagi na to, że ulica jest nisko posadowiona w stosunku do innych ulic w Chwaszczynie, był notorycznie zalewany po każdej większej ulewie. Problem wreszcie został rozwiązany.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.