Siostry bliźniaczki z Miechucina świętują 90. urodziny

piątek, 20 lipca 2018 r., 13:58
fot. nadesłane

Aniela Formela i Władysława Polejowska z Miechucina 20 lipca świętują 90 urodziny. Dostojne jubilatki prócz szacownego wieku wyróżnia wyjątkowa kwestia - są siostrami bliźniaczkami. To najprawdopodobniej jedne z najstarszych bliźniaczek w Polsce.

Siostry przyszły na świat 20 lipca 1928 roku w rodzinie państwa Trowskich w Pomieczyńskiej Hucie. Gdy pojawiły się na świecie miały już w rodzinie starszego brata i siostrę. Po nich urodziły się jeszcze dwie siostry i kolejny brat. Po pewnym czasie rodzina przeprowadziła się do Garcza i tam bliźniaczki spędziły dzieciństwo i dorastały.

- Dużo osób myliło siostry, choć nigdy nie ubierały się identycznie. Aniela od dziecka nosiła okulary, to pomagało w rodzinie w odróżnieniu dziewcząt - opowiadała wnuczka.

- Babcia i ciocia są osobami uśmiechniętymi i bardzo pogodnymi. Zawsze były dla siebie oparciem, pomagały sobie i wspierały się wzajemnie - dodaje pani Marta.

Pani Władysława poznała swojego przyszłego męża - Leona Polejowskiego na ślubie starszej siostry. Za mąż wyszła w 1952 roku. Małżonkowie mieli szóstkę dzieci - jednego syna i pięć córek. Prowadzili razem gospodarstwo. Pan Leon zmarł w 1976 roku. Potem pani Władysława sama zajmowała się gospodarstwem i dziećmi. Dziś mieszka z synem i córką w Miechucinie. Doczekała się 11 wnuków i 18 prawnuków.

Pani Aniela swojego przyszłego męża poznała w kościele w Chmielnie. Wyszła za mąż za Ottona Formelę w 1959 roku. Miała trójkę dzieci - syna i dwie córki. Ma czworo wnuków i dwoje prawnuków.

- Moja babcia jest osobą bardzo pogodną, zawsze uśmiechniętą. Przez całe życie bardzo troszczyła się o swoje dzieci i wnuki, ma to do dziś. W wolnym czasie lubi oglądać telewizję i czyta gazety. Obie siostry są bardzo głęboko wierzące. Dopóki zdrowie pozwala ciocia Aniela codziennie odwiedza kościół - opowiada pani Marta.

- Zawsze w urodziny babcia i ciocia się odwiedzają. Najpierw jedną zawozimy do drugiej, a potem jest rewizyta.

Z okazji 90. urodzin w sobotę o godz. 17 odbędzie się msza św. w kościele w Miechucinie. Po niej każda z sióstr uda się do swojego domu, by świętować z najbliższymi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.