Żukowo. "Wakacje z OKiS-em" z różnorodnymi zajęciami i wycieczkami

piątek, 20 lipca 2018 r., 17:37
fot. Longina Templin

Dwutygodniowe wakacje dla dzieci, które co roku organizuje żukowski OKiS, minęły już półmetek. W ciekawym i różnorodnym programie znalazły się zajęcia kulinarne, plastyczne, ruchowe, gry i zabawy. Dla uczestników przygotowano też siedem bardzo ciekawych wycieczek. Zainteresowanie było tak duże, że nie dla wszystkich starczyło miejsc.

- Zajęcia są urozmaicone. Zamysłem tych wakacji było przybliżenie dzieciom miejsc, które są najczęściej odwiedzane podczas wakacji. Stąd poszczególne dni nazwaliśmy wakacjami nad morzem, w górach, w lesie i w mieście - powiedziała instruktorka Wioleta Krause.

W środę, trzeci dzień wakacji "odbywał się" w lesie. Dzieci sadziły rośliny w słoikach wraz z ich ozdabianiem, wykonywano szyszki na słodko z ryżu i karmelu czekoladowego. Każde dziecko mogło zjeść zrobioną przez siebie pralinkę. Ponadto dzieci kolorowały otrzymane szablony drzew w czterech porach roku, a także tworzyły gąsienice.

- Dzieci wykonują prace bardzo chętnie, są kreatywne i widać, że zajęcia sprawiają im sporo radości. Zauważyłam też, że młodsze są bardziej samodzielne niż ich starsze koleżanki i koledzy - stwierdziła instruktorka Monika Wolf.

Podczas wakacji nad morzem robiono kartki z wakacji i gofry. Wakacje w górach zaowocowały bieszczadzkimi naleśnikami i zakopiańskim misiem.

W przyszły tygodniu uczestnicy będą tworzyli m. in. morskie zwierzęta, pojemniki na muszelki, breloczki z owcą, magiczne pudełko i wiele innych gadżetów.

W piątki zaplanowano zajęcia ruchowe i wizytę w Wyspie Frajdy.

Ponadto zorganizowano dla dzieci siedem wycieczek, w tym m. in. do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie, do Planetarium, Muzeum Mikołaja Kopernika i Parku Astronomicznego we Fromborku i zoo oraz wodne safari w Dolinie Charlotty, a także stację biologiczną na Wyspie Sobieszewskiej. W planach jest jeszcze Park Ewolucji w Sławutówku, Faktoria w Pruszczu Gdańskim i Papiernia w Łapinie.

- Co roku jest bardzo duże zainteresowanie organizowanymi przez nas "Wakacjami z OKiS-em". Mamy zawsze więcej chętnych niż miejsc. W tym roku po raz pierwszy przeprowadziliśmy też zajęcia (od 9 do 13 lipca) w Strefie Kultury w Chwaszczynie. Jeżeli chodzi o wycieczki rozpoczęliśmy je, gdy tylko zaczęły się wakacje. Co roku staramy się przygotować nowa ofertę, żeby nie jeździć w te same miejsca - powiedziała Paulina Milczanowska, sprawująca pieczę nad całym wakacyjnym projektem.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.