Masaż Shantala - dotyk miłości dla Twojego dziecka

niedziela, 22 lipca 2018 r., 21:36
fot. nadesłane

Nawiązanie wspaniałej relacji, lepszy sen dziecka i więcej spokoju dla rodzica, zapobieganie napadom kolkowym, profilaktyka zaparć, zmniejszenie płaczliwości, regulacja napięcia mięśniowego, stymulacja dzieci z cięcia cesarskiego, wypracowanie prawidłowych wzorców ruchowych to tylko niektóre z korzyści jakie niesie ze sobą regularne stosowanie masażu Shantala. Efekty są widoczne już w pierwszym tygodniu stosowania.

Twórcą metody masażu Shantala był Fryderyk Leboyer (francuski położnik, podróżnik), który przeniósł tradycyjną sztukę masażu wykonywanego przez hinduskie matki na grunt europejski. Masaż Shantala to całościowy relaksacyjny masaż niemowlęcia. Wersja Shantala Body Touch (stworzona przez Marka Kotas, założyciela Polskiej Szkoły Masażu Shantala) to opcja dla starszych dzieci, dorosłych, kobiet w ciąży.

Dotyk jest ważny dla rozwoju i kształtowania się wrażliwości dotykowej, umiejętności ruchowych i zrozumienia świata fizykalnego, a także dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Dowiodły tego niejednokrotnie badania naukowe. Eksperyment H. Harlowa, gdzie młode małpki mając do wyboru matkę drucianą, która dysponowała mlekiem i matkę szmacianą, która była po prostu tylko miękka i przytulna pokazał, że to dotyk, a nie karmienie daje małpką poczucie bezpieczeństwa, uspokaja je i wiąże z matką. Badania prowadzone na szczurach wykazywały, że lepiej się rozwijały te osobniki, które były przez matkę pielęgnowane (lizane, czyszczone). Dotykane szczurzątka (nawet tylko przez badaczy) były mniej zestresowane i bardziej eksplorowały otocznie, czyli rozwijały się poznawczo (lepiej się uczyły) i lepiej funkcjonowały w okresie starości.

Zapisz się na kurs masażu Shantala i podaruj swemu dziecku dobroczynny dotyk miłości, a sam również poczujesz radość z korzyści jakie on niesie. To bardzo prosty masaż, którego może nauczyć się praktycznie każdy (wersję dla dzieci starszych i dorosłych potrafią opanować już nawet 6-latki). Masaż może być stosowany już od najwcześniejszych dni życia (początkowo w formie delikatnego głaskania). Obustronne korzyści z regularnego stosowania masażu Shantala to m.in.: wyciszenie, uspokojenie, spadek poziomu stresu, lepszy nastrój, poprawa relacji, wzmacnianie więzi. Świeżo upieczona mama stosując masaż Shantala może wspomóc swoją laktację i uregulować szalejące hormony (nie daj się baby blues!!!). Masować może też tata, który odczuwa wzrost swoich kompetencji - oto i on potrafi ukoić Wasze dziecko.

Regularnie masowane niemowlęta lepiej się rozwijają, są bardziej spokojne i mniej płaczą, dłużej śpią. Dzięki masażowi dziecko nawiązuje lepszą relację z rodzicem (dziecko dotykane/masowane czuje się bardziej kochane), ma większa pewność siebie, buduje dobre relacji z innymi, lepiej radzi sobie w stresujących momentach (pójście do przedszkola/szkoły, zmiana placówki, przeprowadzka, sprawdziany, testy, egzaminy), lepiej czuje własne ciało i potrafi rozpoznawać swoje własne granice. Długofalowe korzyści ze stosowania masażu to również wspomaganie układu krążenia, oddechowego, odpornościowego, trawiennego, wydalniczego, oraz normalizacja napięcia mięśniowego.

Kursy dostępne dla wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani masowaniem dzieci od najwcześniejszych dni. Możliwość rozpoczęcia nauki na lalkach instruktażowych jeszcze przed urodzeniem się dziecka. W ramach kursu podstawy baby handlingu (prawidłowa pielęgnacja niemowlęcia), a także gratisowe szkolenie z Shantala Body Touch.

Zapraszam po więcej informacji: tel. 885 346 005, magdamasik@gmail.com.
Jestem mamą trójki dzieci, pasjonatką i instruktorką tej metody, a także terapeutą Integracji Sensorycznej.

MAGDALENA MASIK
USŁUGI EDUKACYJNE-KURSY I WARSZTATY


Wykorzystana literatura:
Eliot L., "Co tam się dzieje?" Ayres J., "Dziecko a integracja sensoryczna", Materiały szkoleniowe kursu Instruktora Masażu Shantala, Materiały szkoleniowe kursu I i II stopnia Integracji Sensorycznej

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.