Obchody święta policji w Kartuzach - funkcjonariusze odebrali awanse na wyższe stopnie

czwartek, 26 lipca 2018 r., 14:55
fot. MD-Z

Podziękowania, gratulacje i życzenia popłynęły w czwartkowy poranek licznie pod adresem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Odbyły się tam obchody Święta Policji.

Święto Policji w Polsce obchodzone jest od 1995 roku. Przypada w rocznicę powołania polskiej Policji Państwowej, które nastąpiło 24 lipca 1919 roku. W komendach odbywają się uroczystości, które są okazją do pokazania roli pracy policji, a także wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe oraz odznaczeń i wyróżnień. Funkcjonariusze z Kartuz świętowali w czwartek 26 lipca. Na uroczystość przybyli prócz bohaterów święta również przedstawiciele władz samorządowych i instytucji współpracujących z policją.

- W tym szczególnym dniu składam wam wyrazy najwyższego uznania i podziękowania za rzetelną, ofiarną służbę. Wasz trud i oddanie są godne najwyższego szacunku. Służba policyjna jest pełna napięć i stresów. To wy podejmujecie decyzje, od których zależy życie i zdrowie ludzi dziękuję za zaangażowanie oraz za to, że nie bacząc na przeszkody i okoliczności realizujecie trudne zadania służbowe. Policjant to trudny zawód, ale także szlachetna przygoda naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi. Życzę wam, by wasz trud i zaangażowanie znajdowały uznanie mieszkańców, a mundur otaczał społeczny szacunek i uznanie - mówił kom. Andrzej Kiełkowski, Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach.

Głos zabrała także Ewa Pachura, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

- Zawsze podkreślam, że jak przyjeżdżam do Kartuz to jest to jednostka, w której czuje się atmosferę współpracy. I myślę, że to zasługa wszystkich osób tu dziś zgromadzonych. Czuje się tutaj, że policjanci mają wsparcie i to jest piękne, bo tylko razem możemy budować bezpieczeństwo w regionie - podkreślała insp. Ewa Pachura.

- Policjantom i pracownikom cywilnym życzę przede wszystkim tego, żebyście byli radośni, żeby ta praca przynosiła wam satysfakcję. Żebyście do pracy przychodzili z uśmiechem i wracali z nim do domu. Mam nadzieję, że czekają tam na was osoby, które rozumieją trud tej pracy i które będą was wspierały. Wszystkiego najlepszego - życzyła policjantom.

Gratulacje i życzenia złożyli również przedstawiciele władz samorządowych.

- Święto Policji to taki dzień, w którym mamy okazję powiedzieć wam: "Dziękujemy". Dziękujemy za udaną współpracę. Społeczeństwo oczekuje od nas samorządów i od was, aby żyć bezpiecznie w naszym mieście, naszych wsiach, naszych środowiskach i gminach. Dzięki waszej pomocy to realizujemy - mówił burmistrz Mieczysław Gołuński.

W swoim wystąpieniu, składając życzenia, burmistrz zwrócił uwagę na bardzo istotną obecnie kwestię pracy policjantów.

- Bardzo istotne jest również to, by polityka nie wkradała się w wasze szeregi. Dotyczy to zarówno nas samorządów, jak i waszej pracy. Życzymy wam, byście służyli mieszkańcom, a nie musieli czasem bronić innych instytucji, które nagle są gdzieś oblegają protestujący. Życzę wam, abyśmy żyli w wolnej i swobodnej Polsce, szczególnie teraz, gdy świętujemy stulecie niepodległości - podkreślał burmistrz.

Tradycyjnie uroczystość była okazją również do wręczenia awansów na wyższe stopnie.

Awanse na wyższe stopnie otrzymali:

Na stopień starszego aspiranta:

- aspirant Dariusz Brygier
- aspirant Karol Klamrowski
- aspirant Barbara Konkel
- aspirant Karol Labudda
- aspirant Tomasz Sychta

Na stopień aspiranta:

- młodszy aspirant Marcin Pióro
- młodszy aspirant Radosław Ujma
- młodszy aspirant Radosław Winczewski
- młodszy aspirant Łukasz Zelewski

Na stopień młodszego aspiranta:

- sierżant sztabowy Roman Bladowski
- sierżant sztabowy Paweł Cichosz
- sierżant sztabowy Jakub Garncarz
- sierżant sztabowy Piotr Kostuch
- sierżant sztabowy Adam Marszałkowski
- sierżant sztabowy Iwona Treder
- sierżant sztabowy Krystian Wica

Na stopień sierżanta sztabowego:

- starszy sierżant Karolina Deik
- starszy sierżant Sławomir Jędrzejczak
- starszy sierżant Michał Klawikowski
- straszy sierżant Dominik Łyskowski
- straszy sierżant Piotr Mielczewski
- straszy sierżant Robert Plichta
- straszy sierżant Damian Rakowski
- straszy sierżant Bartosz Regliński
- straszy sierżant Jacek Rzoska
- straszy sierżant Łukasz Wenta

Na stopień starszego sierżanta:

- sierżant Maciej Brunka
- sierżant Paweł Deik
- sierżant Bartosz Górski
- sierżant Leszek Legieć
- sierżant Wojciech Łosiński
- sierżant Zenon Wysocki

Na stopień sierżanta:

- starszy posterunkowy Kamil Cymerman
- starszy posterunkowy Sebastian Klamrowski
- starszy posterunkowy Mateusz Ropella


Na stopień starszego posterunkowego:

- posterunkowy Paulina Magulska
- posterunkowy Paulina Mańkowska

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.