Nocna interwencja strażaków w Ostrzycach

piątek, 27 lipca 2018 r., 01:56
fot. AL

Pięć zastępów straży pożarnej interweniowały w nocy z czwartku na piątek w Ostrzycach. Według zgłoszenia palić miał się tam domek letniskowy. Na szczęście okazało się, że ogniem objęta była trawa i znajdujace się na niej gałęzie.

W nocy z czwartku na piątek przed godziną 1. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że pomiędzy Ostrzycami a Wieżycą płonie domek letniskowy. Na miejsce skierowano pięć zastępów strażaków z JRG Kartuzy, OSP Ostrzyce, OSP Brodnica Górna oraz dwa z OSP Szymbark.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że ogniem objęta jest skarpa nieopodal jeziora Ostrzyckiego i składowane na niej gałęzie. Pożar szybko ugaszono.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.