"W rodzinie siła" - festyn sołecki w Staniszewie

niedziela, 29 lipca 2018 r., 16:17
fot. AL

Na wesoło, aktywnie, a przede wszytkim rodzinnie upłynęło sobotnie popołudnie w Staniszewie, gdzie odbył się już trzeci festyn sołecki. Na wszystkich jego uczestników czekały konkurencje rodzinne, możliwość przejażdżki nietypowymi rowerami, a ku uciesze najmłdoszych także dmuchańce i trampolina.

Zaczęło się od dożynek, których Staniszewo było gospodarzem przed czterema laty. Rok później rada sołecka zaprosiła mieszkańców na pierwszy festyn, który od tamtego czasu organizowany jest rokrocznie. W sobotę odbyła się jego już trzecia edycja i jak zawsze upłynął on pod znakiem promowania wartości rodzinnych.

- Celem festynu jest integracja mieszkańców, nie tylko naszej miejscowości, ale też okolicznych wsi. Podczas wydarzenia promujemy rodzinę, bo uważamy, że w rodzinie tkwi siła. Wartość, jakim jest rodzina, jest zawsze naszym nadrzędnym celem. Dlatego też podczas każdego festynu odbywają się konkurencje dla całych rodzin, gdzie mama, tata i dziecko muszą ze sobą współpracować, wspierać się - podkreśla Lidia Plichta, członek Rady Sołeckiej Sołectwa Staniszewo.

Ci, którzy skorzystali z zaproszenia rady sołeckiej, nie mogli narzekać na nudę, a sobotnie popołudnie upłynęło im radośnie, aktywnie i oczywiście rodzinnie. Nie zabrakło licznych konkursów z nagrodami, turnieju szachowego, zabaw, czy dmuchańców i trampoliny. Chętni po raz kolejny mieli możliwość przejechania się na nietypowych rowerach, które projektuje i konstruuje jeden z mieszkańców Staniszewa.

Tradycyjnie w organizację festynu włączyła się Ochotnicza Straż Pożarna w Staniszewie oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Imprezę zwieńczyła zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

Warto dodać, że dzięki funkcjonującemu w gminie funduszowi sołeckiemu sołectwo Staniszewo posiada zaplecze do organizacji imprez. Zakupiło już między innymi nagłośnienie, namioty, czy ławki. W tym roku środki z funduszu sołeckiego zostały przekazane na zakup kamery termowizyjnej dla OSP Staniszewo.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.