Jubileuszowy koncert grupy Big Cyc na finał Jarmarku Kaszubskiego

poniedziałek, 30 lipca 2018 r., 00:42
fot. MD-Z

Tegoroczny Jarmark Kaszubski w Kartuzach zamknął koncert grupy Big Cyc, który w tym roku świętuje 30-lecie swojego istnienia. Na jubileuszowym koncercie publiczność wysłuchać mogła największych przebojów grupy, zarówno tych punkrockowych z początków, jak i późniejszych oraz z ostatniej płyty.

Dwudniowe święto kultury kaszubskiej zakończył w niedzielny wieczór koncert legendy polskiego rocka - grupy Big Cyc. Zespół świętuje 30-lecie swojego istnienia. Na niedzielnym koncercie publiczność mogła przypomnieć sobie największe przeboje zespołu z trzech dekad. Nie zabrakło kawałków punkrockowych z przełomu lat 80. i 90., jak i tych późniejszych. Tłum zebrany w Parku Solidarności wraz z zespołem śpiewał takie utwory jak "Berlin Zachodni", "Makumba", "Facet to świnia" czy "Załóż gumę na instrument" i "Kręcimy pornola". Pojawiły się również utwory z najnowszej płyty zespołu "Czarne słońce narodu", nawiązujące do obecnej sytuacji politycznej, takie jak "Antoni wzywa do bron" i "Viva San Escobar".

Koncert grupy Big Cyc poprzedził występ Mateusza Pawelczyka i słynnej Kapeli Czerniakowskiej, która powstała przed pięćdziesięcioma laty. Wiele przybyłych na ten koncert osób przypomniało sobie szlagiery sprzed lat. Kapryśna początkowo aura wymusiła na organizatorach drobne zmiany w programie niedzielnej imprezy - odwołano występ RZPiT Kaszuby.

Przypomnijmy, że sobotnią odsłonę jarmarku zakończył koncert grupy Enej. Zdjęcia z koncertu można znaleźć tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.