Pożyczki oddłużeniowe bez baz BIG - kontrpropozycja dla kredytu bankowego

wtorek, 31 lipca 2018 r., 10:37
fot. nadesłane

Kredyty dla firm są dzisiaj najpopularniejszą formą pozyskiwania dofinansowania dla firm. Co jednak w przypadku, kiedy przedsiębiorstwo ma niespłacone zobowiązania i brakuje mu odpowiedniej zdolności kredytowej? Pomocą może okazać się oferta pożyczek oddłużeniowych bez weryfikacji w bazach BIG, BIK, KRD, etc.

Bazy biur informacji gospodarczej i weryfikacja banków

Jedną z podstaw analizy zdolności kredytowej w bankach jest weryfikacja przeszłości finansowej klientów w biurach informacji gospodarczej - takich jak chociażby Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Krajowy Rejestr Długów (KRD), czy Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej (KBIG). Wymienione instytucje zostały powołane po to, aby gromadzić i przetwarzać dane od wierzycieli, którymi są zarówno osoby indywidualne, jak i podmioty prawne. Praktycznie wszystkie banki zasięgają od nich informacji, by wyeliminować ryzyko podpisania umowy z klientami, którzy w przyszłości nie będą terminowo wywiązywać się ze spłat kredytów. Weryfikacja przeszłości finansowej jest poważną przeszkodą dla zadłużonych firm, które poszukują dogodnego finansowania, by spłacić swoje zaległości.

Pożyczki oddłużeniowe bez baz big dla firm bez zdolności kredytowej

Polskie przepisy umożliwiają instytucjom pozabankowym weryfikację zdolności klientów, według własnych, wewnętrznie ustalonych kryteriów. W efekcie niektóre z nich proponują pożyczki oddłużeniowe bez baz, a dokładniej bez weryfikacji przeszłości finansowej w bazach big. Do takich instytucji w pierwszej kolejności powinny składać wnioski przedsiębiorstwa, którym zależy na spłacie zaległych zobowiązań, a dla których pozyskanie finansowania z banku jest niemożliwe z powodu negatywnej historii we wspomnianych wyżej bazach.

CFH - jedna z propozycji pożyczek oddłużeniowych bez baz

Pożyczek oddłużeniowych bez weryfikacji w bazach big udziela między innymi firma CFH. Ta instytucja udziela nawet finansowania na spłatę egzekucji komorniczych, a także zadłużeń wobec ZUS-u i urzędów skarbowych. Dużym udogodnieniem jest fakt, że na początkowym etapie klienci mają możliwości spłaty jedynie rat odsetkowych, a kapitału dopiero na końcu.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.