Sierakowice. Turniej piłki nożnej z charytatywnym akcentem

wtorek, 31 lipca 2018 r., 12:02
Wygrana drużyna Wygrana drużyna fot. nadesłane:/MWL

Mieszkańcy całego powiatu zebrali się na sierakowickim Orliku, by pomóc Kubie z Bytowa. Tegoroczny turniej sportowy z charytatywną nutą zebrał kilka drużyn sportowych, które walczyły o tytuł mistrza. To zaszczytne miejsce w tym roku przypadło drużynie z Kiełpina.

W tym roku na sierakowicki turniej charytatywny bardzo szybko udało się zebrać komplet drużyn. Podczas rozgrywek zbierano nakrętki, płyty CD, stare telefony o laptopy, by wesprzeć Kubę z Bytowa. W akcję włączyli się mieszkańcy całego powiatu. W zbiórkę bardzo mocno zaangażowała się Wioleta Gillmeister.

Jak podkreśla Marian Wnuk-Lipiński, turniej od samego początku stał na wysokim poziomie. Do półfinałów awansowały zespoły: Trefl Kiełpino, Magmar Kartuzy, Iwomar oraz Ajaks Kamienica. Kiełpino pewnie wygrało z Ajaksem Kamienica, a do wyłonienia drugiego finalisty potrzebne były rzuty karne, w których Iwomar okazał się lepszy. W meczu o trzecią lokatę w podstawowym czasie nie udało się wyłonić zwycięscy. W rzutach karnych Magmar Kartuzy wytrzymał presję i wygrał w dodatkowej serii z Ajaksem.

W meczu finałowym zmierzyły się zespoły Iwomar oraz Trefl Kiełpino. Po ciężkich zmaganiach obie drużyny otrzymały ten sam wynik. Po rzutach karnych, na pierwszym miejscu uplasował się Trefl Kiełpino zdobywając tytuł mistrza Orlika w Sierakowicach. Nagrody wręczali goście wraz z Kubą, dla którego organizowana była zbiórka.

Królem strzelców został Dominik N. z drużyny Ajaks Kamienica. Najlepszym bramkarzem okazał się Tomasz P. Iwomar. Puchar fair play otrzymała drużyna Gosz Dach.

Opr. Dominik Ropela
Nad. Marian Wnuk-Lipiński

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.