Towarzystwo Miłośników Kartuz upiększa teren przy Kolegiacie

wtorek, 31 lipca 2018 r., 12:54
fot. nadesłane/Piotr Kuchta

Towarzystwo Miłośników Kartuz kontynuuje prace przy tworzeniu parku w pobliżu kartuskiej Kolegiaty. Członkowie TMK w poniedziałek porządkowali skarpę, na której miesiąc wcześniej posadzono kwiaty w ramach Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców.

W poniedziałek członkowie Towarzystwa Miłośników Kartuz przystąpili do akcji pielenia skarpy przy Kolegiacie. To kolejna inicjatywa, której celem jest upiększenie terenu między Gajem Świętopełka i Kolegiatą. Przypomnijmy, że w czerwcu członkowie Towarzystwa Miłośników Kartuz wspólnie z Klubem Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki posadzili przy kartuskiej Kolegiacie tysiąc kwiatów, a w kwietniu długowieczne lipy.

Wszystkie działania prowadzić mają do powstania parku "Zasłużonych dla Kartuz". Jak podkreślają inicjatorzy projektu, będzie on stopniowo nabierał kształtów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w przyszłym roku w tej przestrzeni pojawią się pierwsze nazwiska, nieżyjących już wybitnych mieszkańców stolicy Kaszub. O tym, kto się znajdzie w tym gronie zadecyduje specjalnie powołana kapituła.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.