Byli poszukiwani listami gończymi - są w rękach policji

środa, 1 sierpnia 2018 r., 13:50
fot. internet/KPP Kartuzy

Kartuscy policjanci zatrzymali w środę dwóch mężczyzn - 27-latka i 51-latka. Obaj poszukiwani byli listami gończymi m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z mężczyzn spędzi w więzieniu prawie trzy lata, drugi - pół roku.

W środę rano funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali na terenie powiatu kartuskiego dwóch mężczyzn, którzy próbowali uniknąć odbycia swoich kar.

- 27-latek poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Kartuzach za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, pomimo wcześniejszego prawomocnego skazania za to przestępstwo oraz niestosowania się do wyroku orzeczonego przez sąd. Mężczyzna dopuścił się również szeregu wykroczeń w ruchu drogowym - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

51-latek poszukiwany był wyrokiem Sądu Rejonowego w Gdańsku za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Obaj zatrzymani jeszcze w środę zostaną doprowadzeni do Aresztu Śledczego w Gdańsku, gdzie 27-letni mężczyzna odbędzie karę 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności, zaś 51-latek sześciu miesięcy.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.