Zerwane dachy i linie energetyczne, powalone drzewa - gwałtowne burze nad Kaszubami

środa, 1 sierpnia 2018 r., 16:36
Zalana ulica kartuska w Prokowie, około godziny 16 Zalana ulica kartuska w Prokowie, około godziny 16 fot. Dominik Ropela

Zalane drogi, cztery zerwane dachy, powalone drzewa, zerwane linie energetyczne - taki jest dotychczasowy bilans burzy, która w środowe popołudnie przeszła nad Kaszubami. Strażacy wciąż interweniują.

Środowe popołudnie nad Kaszubami przechodzą dość gwałtowne burze. Intensywnie pada też deszcz. Strażacy cały czas interweniują. Jak informuje Romuald Pituła, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, zerwało dachy z czterech budynków mieszkalnych i gospodarczych, większość interwencji dotyczy zalań, jak również powalonych drzew i zerwanych linii energetycznych.

Dachy zerwało m.in. w Reskowie i Kożyczkowie. W Miechucinie zerwało linie energetyczne, na terenie gminy Chmielno odnotowano też sporo zalań. Na jednym z kempingów wiatr powalił drzewo, na szczęście nikt nie ucierpiał.

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia i komunikaty, jak wynika z informacji z godziny 15, burze mogą się utrzymywać nawet do godz. 18.

- Sytuacja meteorologiczna: Liczne, izolowane komórki burzowe. Opady deszczu o natężeniu 10-25 mm/h. Lokalnie niewielki grad. Komórki burzowe mają charakter stacjonarny. Aktywność burzowa cały czas nasila się - informuje IMiGW.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.