Wyjątkowe miejsce dla osób starszych - w Garczu otwarto Klub Seniora

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 15:15
fot. nadesłane/GOPS Chmielno/autor Natalia Hewelt

Przytulne wnętrza przystosowane do wspólnego spędzania czasu i zajęć aktywizujących. W Garczu powstało wyjątkowe miejsce, które będzie integrowało osoby starsze, pobudzało je do większej aktywności i nie tylko. W środę otwarto tam Klub Seniora.

Klub Seniora mieści się w świetlicy wiejskiej w Garczu. To miejsce, które ma odpowiadać na rosnące potrzeby socjalne i opiekuńcze, a także aktywności dla osób starszych powyżej 60 roku życia. Ma pomóc w zapewnieniu kontaktów towarzyskich i w służyć wypełnieniu potrzeb edukacyjnych takich jak np. nauka języka, zajęcia komputerowe czy plastyczne. Ma integrować i promować ideę wolontariatu.

Na utworzenie klubu gmina Chmielno pozyskała dofinansowanie w ramach rządowego programu "Senior+".

- Program "Senior+" odpowiada na rosnące potrzeby osób starszych w zakresie podtrzymywania kontaktów i więzi z innymi ludźmi poprzez szeroko rozumianą aktywność prowadzoną w placówkach dziennego pobytu: Dziennych Domach i Klubach "Senior+" - informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Na realizację zadania gmina otrzymała 25.000 zł. Wkład własny samorządu wyniósł 6.250 zł.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.