Sprawdź propozycje na weekend i zaplanuj czas

piątek, 3 sierpnia 2018 r., 08:01
fot. MD-Z

Ostrzyckie Lato z Gesekiem i Baciarami, festyn Bezpieczne Chmielno, wyścigi dronów i widowiskowe zawody MTB XC w Żukowie - to niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Warto sprawdzić program wszystkich imprez i każdy znajdzie dla siebie coś godnego uwagi.

Sobota

Koszałkowo DRC Drone Race 2

W sobotę w Koszałkowie-Wieżycy rozpoczną się dwudniowe, widowiskowe zawody - wyścigi dronów. Impreza odbędzie się tam po raz drugi. W pierwszym dniu zmagań uczestnicy od godz. 10 odbywać będą rundy próbne. Na godz. 18 zaplanowano dwie lub trzy rundy kwalifikacyjne. W niedzielę runda finałowa odbędzie się o godz. 12, a sam finał o godz. 17. "Drony" podczas wyścigów osiągają prędkość rzędu 100-150km na godzinę, co sprawia że są one bardzo widowiskowe. W zawodach będzie brało udział wielu światowej klasy zawodników, których na co dzień można oglądać na sportowych kanałach telewizyjnych, podczas wyścigów wielowirnikowców na całym świecie.

Letnie spacery po Kartuzach

W czasie wakacji, tak jak w ubiegłym roku, w każdą sobotę i niedzielę, odbywają się spacery po Kartuzach, prowadzone przez przewodników Polskiej Organizacji Turystyczno-Krajoznawczej. Ich uczestnicy będą mieli okazję poznać historię miasta i jego zabytkowe obiekty, jak również dowiedzieć się o wszystkim, co dla Kartuz jest ważne. Przewodnik czekać będzie na osoby chętne na dworcu w Kartuzach o godz. 14.30, planowany czas spaceru to ok. 120 minut. Spacer jest bezpłatny i nie obowiązują na niego zapisy.

Ostrzyckie Lato

W sobotę o godz. 15 w Ostrzycach rozpocznie się kolejna odsłona jednej z sztandarowych wakacyjnych imprez gminy Somonino. "Ostrzyckie Lato" to dwudniowa zabawa przy muzyce z elementami kaszubskiego folkloru. Sobotnia odsłona imprezy rozpocznie się od programu dla dzieci. O godz. 16.00 wystąpi grupa Kamraty, a następnie - około godz. 18.30 Fucus. Na godz. 20.30 zaplanowano występ zespołu Dido, laureata tegorocznego konkursu Weselne Granie. Gwiazda wieczoru Gesek wystąpi o godz. 21.30. Wieczór zakończy biesiada z Agnieszką i Piotrem.

W niedzielę zabawa rozpocznie się o godz. 14. Najpierw przewidziano program dla dzieci. O godz. 15 rozpocznie się "Diabelskie granie" z zespołem Manijoce. Chętni będą mogli sprawdzić się w graniu na tym instrumencie. O godz. 19 zagra skrzypek Michał Cieśluk, a o godz. 19 rozpocznie się Disco Polo Show. Gwiazdą wieczoru będą Baciary. Ostrzyckiemu latu towarzyszyć będą zawody wędkarskie dla dzieci oraz III Żeglarski Puchar Kaszub "Puchar Jeziora Ostrzyckiego" .

Niedziela

Festyn Wspólnie-Bezpieczne Chmielno

W niedzielę na stadionie w Chmielnie odbędzie się coroczny festyn przygotowany wspólnie przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach oraz gminę Chmielno. Na kilka godzin stadion w Chmielnie zamieni się w policyjne miasteczko z wieloma atrakcjami. W festynie wezmą również udział strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. Impreza rozpocznie się o godz. 14 korowodem pojazdów uprzywilejowanych na stadion. Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. bieg w alkogoglach, symulacja wypadku drogowego, pościgu za złodziejem i pożaru samochodu. Odbędą się liczne konkursy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nad wodą i w lesie. Uczestnicy będą również mogli wejść do strefy zadymionej w aparacie powietrznym, dokonać cięcia pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych, ugasić palącą się substancję. Na wszystkich czekać będą też dmuchany plac zabaw, animacje z SzałOlin, pokazy pierwszej pomocy, stanowisko strzelania z wiatrówki, stoisko z robotami i Festiwal Kolorów. Imprezę zakończy spektakl pt. "Calineczka" o godz. 18.

Wyścig MTB XC w Żukowie

W niedzielę o godz. 13 w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie po raz pierwszy odbędzie się wyścig MTB XC. To najbardziej widowiskowa odmiana kolarstwa górskiego. Wyścig odbędzie się na specjalnie przygotowanej, krótkiej i efektownej pętli z przeszkodami.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie

W niedzielę o godz. 17.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie odbędzie się pierwszy koncert w ramach III Letniego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie. Wystąpią Jan Bokszczanin (Białystok) - organy, Paweł A. Nowak (Sulęczyno) - akordeon. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.