Nad Kaszubami znów mogą przejść burze - wydano ostrzeżenia

sobota, 4 sierpnia 2018 r., 19:24
fot. internet/IMGiW

W sobotni wieczór i nocą z soboty na niedzielę nad Kaszubami znów mogą przejść burze. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.

W sobotni wieczór i noc nad Kaszubami mogą przejść znów burze.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad. Istnieje 30 proc. prawdopodobieństwo podniesienia stopnia ostrzeżenia do 2 ze względu na ryzyko wystąpienia zjawisk nawałnicowych - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W związku z prognozami wydano ostrzeżenie I stopnia.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - przestrzega IMGiW.

Ostrzeżenie obowiązuje do niedzieli rano.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.