Rozpoczęło się Ostrzyckie Lato 2018

sobota, 4 sierpnia 2018 r., 19:42
fot. MD-Z

W sobotnie popołudnie na parkingu w Ostrzycach rozpoczęła się tegoroczna edycja sztandarowej imprezy letniej gminy Somonino. Podczas Ostrzyckiego Lata na mieszkańców i turystów czekają dwa dni zabawy i wspólnej biesiady.

"Ostrzyckie Lato" to dwudniowa zabawa przy muzyce z elementami kaszubskiego folkloru. Sobotnia odsłona imprezy rozpoczęła się programem dla dzieci. Później publiczność zabawiała grupa Kamraty Fucus. Na godz. 20.30 zaplanowano występ zespołu Dido, laureata tegorocznego konkursu Weselne Granie. Gwiazda wieczoru Gesek wystąpi o godz. 21.30. Wieczór zakończy biesiada z Dominikiem.

W niedzielę zabawa rozpocznie się o godz. 14. Najpierw przewidziano program dla dzieci. O godz. 15 rozpocznie się "Diabelskie granie" z zespołem Manijoce. Chętni będą mogli sprawdzić się w graniu na tym instrumencie. O godz. 19 zagra skrzypek Michał Cieśluk, a o godz. 19 rozpocznie się Disco Polo Show. Gwiazdą wieczoru będą Baciary. Ostrzyckiemu latu towarzyszą zawody wędkarskie dla dzieci oraz III Żeglarski Puchar Kaszub "Puchar Jeziora Ostrzyckiego" .

Tradycyjnie podczas Ostrzyckiego Lata prezentowane są kolejne rekordowych rozmiarów kaszubskie atrybuty, wpisywane do Polskiej Księgi Rekordów. W latach poprzednich były to m.in. olbrzymie diabelskie skrzypce, wielki burczybas, bazuna, a w ubiegłym roku - kaszubskie abecadło. Również w tym roku w trakcie "Diabelskiego grania" zostanie zaprezentowany kolejny rekordowy okaz, somoniński GOK nie chce jednak zdradzać szczegółów niespodzianki. Warto więc pojawić się w niedzielne popołudnie w Ostrzycach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.