Za nami kolejny "bezpieczny festyn" w Chmielnie

niedziela, 5 sierpnia 2018 r., 20:22
fot. MD-Z

W niedzielę chmieleński stadion na kilka godzin zmienił się w strażacko-policyjne miasteczko. Odbyła się tam jubileuszowa, piętnasta już edycja festynu "Wspólnie - Bezpieczne Chmielno". Impreza jest okazją do tego, by lepiej poznać zawód policjanta i strażaka oraz przekonać się, jak na co dzień wygląda ich praca.

Na festyn po raz kolejny zaprosiła Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach oraz gminą Chmielno.

Impreza rozpoczęła się korowodem pojazdów uprzywilejowanych - wozów strażackich i policyjnych, które "na sygnale" wjechały na stadion. Na uczestników czeka wiele atrakcji. Chętni mogli zobaczyć m.in. symulację wypadku drogowego, pościgu za złodziejem i pożaru samochodu oraz skorzystać z przejażdżki motorówką.

- Zależy nam na tym, by pokazać mieszkańcom i turystom jak ważny jest bezpieczny wypoczynek. Chcemy przestrzec, ale też udzielić ważnych informacji. Ważne jest dla nas, by pokazać współpracę między policjantami i strażakami. Zależy nam na tym, by oswoić mieszkańców z mundurem i pokazać im, że policja jest dla społeczeństwa - mówiła starsza sierżant Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Uczestnicy mogli również wejść do strefy zadymionej w aparacie powietrznym, dokonać cięcia pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych czy ugasić palącą się substancję.

Na uczestników festynu czekały liczne atrakcje, ciekawe stoiska przygotowane przez policjantów i strażaków. Chętni mogli zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego oraz sprzęt, którym w swojej pracy posługują się policjanci.

Wspólną zabawę zakończył spektakl pt. "Calineczka".

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.