Coroczny piknik wędkarski koła PZW 82 "Gryf" za nami

poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r., 14:18
fot. nadesłane/PZW 82 Gryf Żukowo

Coroczny piknik wędkarski "Sianowo" w cieszy się niezwykłą popularnością. Tradycyjnie już, wędkarze z koła PZW 82 "Gryf" Żukowo oraz ich rodziny, koleżanki i koledzy, spotkali się na pikniku wędkarskim w Cieszonku na Kaszubach nad jeziorem "Sianowskim".

W piątek,27 lipca już z samego rana, kilkoro osób z koła, chcąc zapewnić dobre warunki do wędkarskiego maratonu zabrało się za "robotę", czyli przygotowanie stanowisk wędkarskich. Jak wiadomo, jest to podstawa do dobrej zabawy z wędką.

W spotkaniu wzięło udział 100 osób. 50 z nich stawiło się do losowania stanowisk nocnych zawodów gruntowo - feederowych. Po losowaniu pobrali prowiant żywnościowy na całą noc i ruszyli do wędkowania. Kiedy zawodnicy oddawali się swojemu hobby, reszta uczestników integrowała się na świeżym powietrzu.

W sobotę o godzinie 6. seniorzy zakończyli zawody nocne. Tuż po 7., jedenastu juniorów zebrało się na zbiórce, żeby rozegrać zawody spławikowe. Po zakończeniu zmagań juniorów podsumowaliśmy wyniki zawodów gruntowych nocnych seniorów i zawodów spławikowych w kategorii junior.

Po ogłoszeniu wyników nastał czas wolny, integracja na świeżym powietrzu, odpoczynek po zawodach. Nie brakło konkursów dla juniorów z koła i dla kibicujących milusińskich, testu wiedzy ekologiczno - wędkarskiej oraz konkursu łowienia rybek z planszy na czas. Sobotni dzień zwieńczono wspólnym ogniskiem.

Bardzo miłą niespodzianką były odwiedziny Prezesa ZO PZW Gdańsk Mieczysława Górskiego i Powiatowego Komendanta SSR Wojciecha Gillmeister.

W niedzielę odbyły się zawody wędkarskie pikniku w kategorii senior i junior.

nadesłane/PZW 82 Gryf Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.