Miał prawie trzy promile. Doprowadził do stłuczki na parkingu

wtorek, 7 sierpnia 2018 r., 09:55
fot. archiwum

Żukowscy policjanci zatrzymali 64-latka, który wsiadł za kierownicę volkswagena mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Co więcej, mężczyzna na parkingu uderzył w inny zaparkowany tam pojazd.

W poniedziałek około godz. 14 funkcjonariusze z komisariatu policji w Żukowie zatrzymali 64-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który prowadził volkswagena w stanie nietrzeźwości.

- Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo doprowadził do kolizji, uderzył na parkingu w zaparkowany pojazd marki fiat - informuje st. sierż. Karolina Jędrzejczak, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Warto pamiętać, że kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości może zostać ukarane nawet pozbawieniem wolności do lat dwóch, minimum trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.