Wygoda. Po raz siódmy wybiorą Najlepszy Regionalny Produkt Dożynkowy

wtorek, 7 sierpnia 2018 r., 12:48
fot. archiwum

Już po raz siódmy plac przy kościele św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej 15 sierpnia zapełni się tłumami świętującymi zarówno odpust, jak lokalne dożynki. Kaszubianki zapraszają bowiem na kolejną edycję Najsmaczniejszego Jarmarku Dożynkowego. Jego nierozłącznym punktem jest też konkurs na Najlepszy Regionalny Produkt Dożynkowy. Umiesz gotować, masz unikatowy przepis na regionalną potrawę, czy przetwór? Weź udział w konkursie!

Najsmaczniejszy Jarmark Dożynkowy, który organizowany jest z inicjatywy Stowarzyszenia Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej, odbędzie się już po raz siódmy. Na wszystkich uczestników zabawy czeka wiele niespodzianek i atrakcji, a dla gospodyń i nagrody.

Kaszubianki zapraszają bowiem do udziału w kolejnej edycji konkursu na Najlepszy Regionalny Produkt Dożynkowy w roku 2018. Jego finał tradycyjnie będzie miał miejsce podczas Najsmaczniejszego Jarmarku Dożynkowego, który 15 sierpnia odbędzie się w Wygodzie Łączyńskiej.

Aby dać sobie szansę na nagrodę, najpierw trzeba wysłać swoje zgłoszenia, a potem pochwalić się swoim talentem kulinarnym. Na zgłoszenia Kaszubianki czekają do 13 sierpnia. Z regulaminem konkursu można zapoznać się na stronie kaszubianki.pl.

- Celem konkursu jest identyfikacja i promocja produktów regionalnych charakterystycznych dla Kaszub w okresie letnio - jesiennym oraz promowanie wykorzystania lokalnych surowców żywnościowych - podkreśla Maria Birr, przewodnicząca Stowarzyszenia Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.