Nowoczesna strona internetowa dla Twojej firmy

środa, 8 sierpnia 2018 r., 13:06
fot. nadesłane

W dzisiejszych czasach dobrze zbudowana i funkcjonalna strona internetowa jest niezbędnym elementem w budowaniu wizerunku firmy. Niezależnie od tego, czy posiadasz sklep internetowy, czy działasz stacjonarnie, a strona służy wyłącznie do promocji, wygląd Twojej witryny jest odgrywa bardzo istotną rolę. Czym powinna odznaczać się nowoczesna strona internetowa firmy?

Nowoczesna strona internetowa, czyli jaka?

Nowoczesność w kontekście strony internetowej niekoniecznie oznacza super wygląd, który przykuwa uwagę użytkowników. Oczywiście wygląd też jest ważny. W końcu strona internetowa to wizytówka naszej firmy, ale czasem prostota bardziej popłaca. Co więc tak naprawdę się liczy?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na szybkość ładowania strony. Dlaczego? Ponieważ ma ona decydujący wpływ na konwersję. Najprościej można powiedzieć, że konwersja to wszelkie działania wykonywane na stronie. I nie mamy tu na myśli jyedynie dokonywania zakupów, ale także zapisywanie się do newslettera czy wysyłanie formularzów z pytaniami. No dobrze, ale w jaki sposób szybkość wczytywania się strony może mieć wpływ na współczynnik? Okazuje się, że nawet 75% użytkowników wyłącza stronę, która ładuje się dłużej niż 3 sekundy. Pomyślcie więc, co się dzieje, jeśli wasza witryna ładuje się 5 czy nawet 10 sekund. Nawet jeśli będziecie mieć dużą liczbę odwiedzin, przy wolno ładującej się stronie będziecie mieć minimalną konwersję, a ludzie nie będą chcieli już do Was wracać.

Oprócz konwersji dużą rolę odgrywa obecnie responsywność strony. Responsywne witryny są zbudowane tak, by automatycznie dostosowywać się do urządzenia, na którym są przeglądane. To duże ułatwienie zwłaszcza dla użytkowników smartfonów. Jak wiadomo, współcześnie coraz częściej nie tylko przeglądamy strony na telefonach, ale też za ich pomocą robimy zakupy w sklepach internetowych. Ważne więc, by strona była prawidłowo wyświetlana niezależnie od urządzenia. Jeśli zastanawiacie się nad responsywną witryną, warto skorzystać z usług specjalistów, np. www.mixedmedia.pl/strony-www.

Jest jeszcze jedna rzecz, o której właściciele często zapominają - certyfikat SSL. Jest to protokół sieciowy, który gwarantuje nam bezpieczne połączenie sieciowe. Jest on wymagany właściwie na wszystkich stronach, na których użytkownicy zostawiają swoje dane. Chyba nie musimy wspominać, że w przypadku sklepów internetowych to mus.

Nowoczesna strona a pozycja w Google

Zapewne zastanawiacie się, jaki wpływ mają techniczne kwestie strony na pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Jak wiadomo przeglądarka Google ma na celu zapewnić użytkownikom jak najlepsze wyniki. Jednak prócz dobrego SEO techniczna strona również ma duże znaczenie. Dlaczego? Wyobraźcie sobie, że wyszukujecie restauracji czy baru w pobliżu, będąc na wakacjach. Oczywiście robicie to z poziomu telefonu. Wśród pierwszych wyników znajdują się strony niedostosowane do urządzeń mobilnych. Z pewnością ich przeglądanie sprawi wam wiele problemów. Dlatego właśnie Google wspiera strony responsywne, by zapewnić użytkownikom mobilnym wygodne przeglądanie. Mając stronę responsywną macie szansę na lepszą pozycję w Google.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.