Aleksander Mielewczyk próbował swoich sił na Mistrzostwach Europy w Rzymie

środa, 8 sierpnia 2018 r., 13:09
fot. nadesłane/Cartusia Kartuzy

Kartuski zapaśnik Aleksander Mielewczyk zmierzył się na Rzymskich Mistrzostwach Europy Juniorów w zapasach. Niestety tym razem zawody były dla niego tylko poligonem doświadczalnym i rozeznaniem sił w nowej sytuacji.

Aleksander Mielewczy w swojej pierwszej walce trafił na reprezentanta Rosji, Miakhdim’a Isakhievem’a. Poniósł niestety porażkę, głównie przegrywając akcje parterowe.

- Zauważalna była spora różnica w przygotowaniu siłowym, co wynika z różnicy wiekowej. Kategoria junior obejmuje lata 18 - 20 i jest etapem przejściowym do poważnych seniorskich wyników. Aleksander w chwili obecnej nie ma jeszcze ukończonych 18 lat i jego debiut jest nie tylko debiutem w starszej grupie, ale także porównaniem swych sił z zawodnikami starszymi o trzy lata - zaznacza Aleks Jahn.

- Okres rozwojowy 18-20 lat kształtuje się przyrostem cech motorycznych takich jak siła, wytrzymałość i szybkość. Różnica tych trzech lat była odczuwalna i to ona zdecydowała o braku sukcesu. Trzy lata pracy to czas, w którym zawodnik taki jak Aleks jest w stanie zniwelować te różnice i sięgać po medale w nowej kategorii wiekowej. Występ w Rzymie niewątpliwie jest ciekawym materiałem, którego analiza i wyciągnięte w sumie doprowadzą do sukcesu - podsumowuje.

Opr. Dominik Ropela
nadesłane: Cartusia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.