Leszczynki. Polonezem wjechał w golfa - sprawca pijany?

środa, 8 sierpnia 2018 r., 23:08
fot. AL

Kierujący golfem młody mężczyzna trafił do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowy wieczór w Leszczynkach (gm. Sierakowice). Kierujący polonezem czołowo zderzył się tam z volkswagenem. Sprawca zdarzenia odmówił badania alkomatem, ale jego zachowanie, mowa, jak i wyczuwalna od niego woń alkoholu wskazują, że był pijany.

Do zdarzenia doszło przed godziną 22. na trasie Szklana-Leszczynki. Wyjaśnianie szczegółowych okoliczności i przyczyny zdarzenia trwa. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że kierujący polonezem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zajechał drogę jadącemu od strony Sierakowic kierującemu VW Golfem, doprowadzając do czołowego zderzenia obu pojazdów.

Wskutek zdarzenia ranny został młody mężczyzna, 20-letni kierujący golfem. Sprawca zdarzenia odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Z relacji świadków wynika jednak, że zachowanie mężczyzny, jego mowa, jak i wyczuwalna od niego woń alkoholu wskazywały na to, że był pijany.

Jak informuje st. sierż. Karolina Jędrzejczak, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, 60-letniemu kierującemu polonezem pobrano krew celem ustalanie jego stanu trzeźwości.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Sierakowice, OSP Kamienica Szlachecka, JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medycznego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.