Powalone drzewa, uszkodzony dach i samochód - strażacy usuwali skutki nocnej burzy

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 08:26
fot. BK

W nocy nad Kaszubami przeszła gwałtowna burza, która nie oszczędziła mieszkańców, głównie okolic Kartuz. Największe szkody wyrządziła w Smętowie Chmieleńskim, gdzie upadające drzewo zniszczyło budynek mieszkalny, samochód i linię energetyczną.

Pogoda daje się we znaki mieszkańcom Kaszub i nie tylko. Nocna burza, która przeszła w nocy nad powiatem kartuskim i tym razem pozostawiła po sobie poprzewracane na drogi drzewa, uszkodzony dach, czy samochód.

W związku z usuwaniem skutków nocnej burzy strażacy interweniowali pięciokrotnie, głównie przy powalonych drzewach, co miało miejsce w Kartuzach w kierunku Prokowa, na ulicy Kaszubskiej w Smętowie Chmieleńskim, w Gaju Świętopełka, czy na ulicy Chmieleńskiej.

Jak informuje st. kpt. Marek Szwaba, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, największe szkody burza wyrządziła w Smętowie Chmieleńskim, gdzie spadające drzewo uszkodziło elewację, dach i okno budynku mieszkalnego, samochód osobowy oraz linię energetyczną średniego napięcia. Straty w tym przypadku wstępnie oszacowano na około 20.000 zł.

Obecnie strażacy interweniują przy powalonym drzewie w Pomieczynie na ulicy Królewskiej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.