GKS Cartusia znów przoduje w rankingach. Ogromny sukces klubu i gminy

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 08:35
fot. nadesłane/Cartusia Kartuzy

GKS Cartusia od lat przoduje w sportowych konkurencjach, jak i wielu rankingach. Dobra passa ich nie opuszcza. Udało im się zająć drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu klubów sportowych. Ich ogromny sukces wyprowadził również całą gminę na szóste miejsce w Polsce, w kategorii gmin.

Ministerstwo Sportu od wielu lat prowadzi program Sport Dzieci i Młodzieży. Ma on za zadanie ocenić poziom szkolenia młodzieży oraz uwypuklić znaczenie tego etapu w rozwoju sportowym przyszłych mistrzów.

Prawidłowe szkolenie młodzieży na właściwym etapie ich życia gwarantuje pojawienie się w każdym sporcie wielu dobrze wykwalifikowanych i przygotowanych, miejmy nadzieję, przyszłych mistrzów.

W prowadzonym rankingu klubów z gmin zamieszkałych przez 20-50 tys. mieszkańców kartuski klub zajął drugie miejsce. Cartusia uplasowała się na tym zaszczytnym miejscu dzięki sekcjom: kolarstwa, pływactwa, piłki ręcznej, lekkoatletyki, narciarskiej i zapaśniczej.

Klub od kilku lat zajmuje wysoką pozycję, świadczy to o dobrej pracy szkoleniowej trenerów i zawodników. Zaszczytna pozycja Cartusii niewątpliwie przyczyniła się do wysokiej pozycji gminy Kartuzy, która w tym rankingu zajęła szóste miejsce. Nagrodę w imieniu klubu odebrał Janusz Meissner, sekretarz klubu i jednocześnie trener narciarzy. Nagrodę w rankingu gmin odebrał burmistrz Mieczysław Gołuński.

Opr. Dominik Ropela
info: Cartusia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.