Weekend z Nocą pod Gwiazdami, Przyjemnościami Muzycznymi i strażakami

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 12:14
fot. MD-Z

Noc pod Gwiazdami w Sierakowicach, Festiwal Przyjemności Muzycznych i Parada Sikawek Konnych - to propozycje wydarzeń na nadchodzący weekend. Na licznych koncertach będzie można usłyszeć m.in. Sarsę, Anię Rusowicz i Grzegorza Turnaua.

Sobota

IV Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w Skokach Przez Przeszkody

Na czwartą odsłonę Mistrzostw Szwajcarii Kaszubskiej w Skokach Przez Przeszkody oraz zrywce sportowej drewna, zaprasza w sobotę Stadnina Koni "Kolano". W tym roku organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby koni i gości. Zawody odbędą się w godzinach od 11 do 17. W trakcie zawodów czynne będą punkty gastronomiczne oraz wesołe miasteczko. Zarówno na uczestników, jak i kibiców, czeka mnóstwo sportowych emocji.

I Sierakowicki Festiwal Kolorów

W sobotę w Sierakowicach rozpocznie się kolejna edycja Nocy pod Gwiazdami. Imprezę poprzedzi Festiwal Kolorów. O godz. 19 na terenie Amfiteatru Szerokowidze odbędzie się po raz pierwszy radosna eksplozja kolorów.

Noc pod Gwiazdami

W sobotę odbędzie się kolejna edycja sztandarowej imprezy letniej gminy Sierakowice. Na tegorocznej Nocy pod Gwiazdami wystąpią m.in. Pivnic Band, The Mind Seekers, Etna Kontrabande i Loka. Gwiazdą wieczoru będzie SARSA. Początek imprezy o godz. 19.00. Wstęp wolny. Wśród atrakcji darmowe dmuchańce dla dzieci.

X Festiwal Przyjemności Muzycznych

W sobotę w Ostrzycach rozpocznie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Sobotnia odsłona imprezy rozpocznie się o godz. 19 koncertem piosenek Kaliny Jędrusik "Bo we mnie jest seks". O godz. 20 na scenie pojawi się Grzegorz Turnau w programie "Wieczór sowich piosenek", na finał pierwszego dnia wystąpi Ania Rusowicz.

Niedzielne koncerty otworzy występ Zespołu Wokalnego 5/6. O godz. 20 wystąpi Krystyna Stańko w programie "Novos Anos". O godz. 21.30 na scenie pojawi się Janusz Radek. Imprezę poprowadzi Krystyna Stańko.

Niedziela

VI Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich

W niedzielę o godz. 14 już po raz szósty odbędzie się Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich. Uczestnicy imprezy zbiorą się na placu przed Strażnicą OSP w Szymbarku. Potem nastąpi paradny przejazd ulicami Szymbarku do Centrum Edukacji i Promocji Regionu. W programie m.in. prezentacje sprawności sikawek konnych, wręczenie pucharów, nagród oraz niespodzianek, przejazd pojazdów na stadion wiejski w Szymbarku, pokazy strażackie i wspólna biesiada przy muzyce kaszubskiej.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.