Bącz. Pożar stolarni

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 17:02
fot. AL

Pięć zastępów straży pożarnej walczyło w piątkowe popołudnie z pożarem stolarni w Bączu. Ogień pojawił się tam w kotłowni, a następnie rozprzestrzenił się na piętro do pomieszczenia, gdzie magazynowane były trociny.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach otrzymał w piątek tuż po godzinie 15.

- Pożar pojawił się w budynku stolarni z częścią produkcyjną i pomieszczeniem, w którym składowano materiał w postaci trocin. Ogień najprawdopodobniej powstał w pomieszczeniu kotłowni, rozprzestrzenił się na piętro, gdzie składowane były trociny - informuje st. kpt. Marek Szwaba, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach.

- W momencie rozwoju pożaru wewnątrz panowała wysoka temperatura, wskutek której zniszczeniu uległ między sprzęt stolarski - dodaje.

W pierwszej fazie działań pojawił się problem z uruchomieniem hydrantów. Jak zaznaczają jednak strażacy, nie miało to wpływu na przebieg akcji gaśniczej.

W działaniach wzięli udział strażacy z OSP Mirachowo, OSP Staniszewo, OSP Sierakowice oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.