Długi Kierz. Spłonął budynek mieszkalny

sobota, 11 sierpnia 2018 r., 10:55
fot. AL

W sobotnie przedpołudnie strażacy interweniowali w Długim Krzu (gm. Sierakowice), gdzie doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Początkowo nie było wiadomo, czy w obiekcie ktoś się znajduje. Na szczęście okazało się, że wewnątrz nikogo nie było. Budynek najpewniej nie nadaje się już do zamieszkania.

Do zdarzenia doszło przed godzina 9. w Długim Krzu. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów stary budynek mieszkalny znajdował się już cały w ogniu. Początkowo nie było wiadomo, czy ktoś może znajdować się wewnątrz obiektu. Na szczęście okazało się, że w momencie wybuchu pożaru budynek był opuszczony.

Ogień strawił niemal cały obiekt. Najpewniej będzie się on nadawał jedynie do rozbiórki.

W działaniach gaśniczych brali udział strażacy z OSP Borzestowo, OSP Sierakowice, OSP Kamienica Szlachecka oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.