I Sierakowicki Festiwal Kolorów

sobota, 11 sierpnia 2018 r., 19:38
fot. AL

Tym razem to eksplozja kolorów zainaugurowała doroczną Noc pod Gwiazdami w Sierakowicach. W sierakowickim amfiteatrze nie brakło chętnych, którzy wyrzucali w niebo kolorowe proszki. Wielobarwny pył pokrywał uczestników zabawy od stóp do głów.

Eksplozja kolorów zwana też świętem kolorów to zwyczaj pochodzący z Indii. Tam odbywa się podczas święta Holi, hinduistycznego święta radości i wiosny, obchodzonego przeważnie w dniu pełni księżyca w miesiącu phalguna, czyli w okresie lutego i marca.

Ta zabawa od dwóch lat towarzyszy żukowskiej "Muzie nad Jeziorkiem". W tym roku zaprosić do niej mieszkańców Sierakowic i nie tylko postanowili też organizatorzy Nocy pod Gwiazdami. Okazało się, że inicjatywa ta spotkała się ze sporym odzewem, szczególnie młodszej części publiczności.

A podczas drugiej części odsłony imprezy, nie zabraknie muzycznych brzmień. Na scenie zaprezentują się Pivnic Band, The Mind Seekers, Etna Kontrabande i Loka. Gwiazdą wieczoru będzie SARSA.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.