Festiwal Przyjemności Muzycznych zachwycił publiczność już po raz dziesiąty

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 01:38
fot. MD-Z

Grzegorz Turanu i Ania Rusowicz byli gwiazdami pierwszego dnia Festiwalu Przyjemności Muzycznych, który w sobotni wieczór rozpoczął się w Ostrzycach. Publiczność po raz kolejny oddać się mogła wspaniałej muzycznej uczcie i zachwycona za koncerty dziękowała owacjami na stojąco. Tegoroczna edycja przyciągnęła rekordowe tłumy.

W sobotni wieczór już po raz dziesiąty licznie zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła oddać się muzycznym przyjemnościom. Przy okazji jubileuszowego koncertu, warto przypomnieć, że po raz pierwszy Festiwal Przyjemności Muzycznych odbył się 8 sierpnia 2009 roku w Sulęczynie, wówczas jednak organizowano go pod nazwą "Łagodne Spotkania Muzyczne". Z czasem nazwę zmieniono na funkcjonującą obecnie. Kolejne edycje organizowano już w Ostrzycach.

- W gościnnych Ostrzycach od lat spotykamy się zarówno z młodymi, jak też z uznanymi artystami, którzy dzięki znakomitym tekstom i pięknej muzyce, pozwalają przeżyć nam przyjemne i niezapomniane chwile. Wojciech Okroj wspólnie z Krystyną Stańko, proponują koncerty artystów, których wrażliwość i niezaprzeczalny talent wzbudzają niezwykłe emocje, podczas muzycznych wieczorów w Szwajcarii Kaszubskiej - podkreśla Janina Kwiecień, starosta kartuski.

Na przestrzeni lat na festiwalu wystąpili m.in. Czesław Mozil, Krystyna Stańko, Renata Przemyk, Mietek Szcześniak, Edyta Geppert, Voo Voo, Mela Koteluk, Stanisław Soyka czy Mikromusic.

Tegoroczny festiwal rozpoczął się od piosenek Kaliny Jędrusik. Publiczność usłyszeć mogła najpiękniejsze przeboje jednej z największych gwiazd polskiej sceny. Publiczność wysłuchać mogła piosenek Jędrusik w wykonaniu aktorek ze Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia - Klaudii Kuchtyk, Karoliny Łopuch, Karoliny Olgi Burek, Dominiki Majewskiej, Aurelii Luśni i Anny Federowicz.

W kolejnej odsłonie festiwalu na scenie pojawił się Grzegorz Turanu, któremu na gitarze towarzyszył Jacek Królik. "Wieczór sowich piosenek" zachwycił. Zgromadzeni w Ostrzycach słuchacze wraz z artystą śpiewali "Bracką", "Cichoszę" czy "Naprawdę nie dzieje się nic". Koncert nagrodzono owacjami na stojąco. Nie zabrakło bisów. Warto przypomnieć, że Grzegorz Turnau pojawił się na festiwalu już po raz trzeci. Frekwencja na jego występie była rekordowa.

Pierwszy dzień zamknęła Ania Rusowicz z zespołem. Artystka dała fantastyczny, energetyczny koncert zapraszając publiczność w muzyczną podróż inspirowaną latami 60. i 70.

Niedzielne koncerty o godz. 19 otworzy występ Zespołu Wokalnego 5/6. O godz. 20 wystąpi Krystyna Stańko w programie "Novos Anos". O godz. 21.30 na scenie pojawi się Janusz Radek.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.