Mieszkańcy gminy Sierakowice otrzymają dofinansowanie na usunięcie azbestu

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 09:12
fot. internet/pixabay

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku wyznaczył środki na dofinansowanie demontażu i utylizację pokryć azbestowych dla gmin poszkodowanych nawałnicą, w tym też gminy Sierakowice. Co ważne, dotacje trzeba wykorzystać w tym roku

Mieszkańcy gminy Sierakowice mogą ubiegać się o dofinansowanie na likwidację pokryć azbestowych. W tym roku WFOŚiGW w Gdańsku ogłosił już podobny konkurs, został on natomiast zawieszony.

Tym razem o dofinansowanie mogą ubiegać się tylko mieszkańcy gmin dotkniętych ubiegłoroczną nawałnicą. Kwota dofinansowania ma wynieść do 100 proc. kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż: 600 zł za tonę odpadu zawierającego azbest, jeżeli na zadanie składają się demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie odpadu, oraz 300 zł za tonę odpadu zawierającego azbest, jeżeli na zadanie składa się wyłącznie transport i unieszkodliwienie odpadu.

Prace natomiast muszą zostać wykonane jeszcze w tym roku. Ze względu na ograniczony budżet WFOŚiGW w Gdańsku, rzeczywisty poziom dofinansowania po rozstrzygnięciu konkursu może wynieść mniej niż 100 proc. kosztów kwalifikowanych zadania.

Posiadacze nieruchomości w gminie Sierakowice planujący, jeszcze w tym roku, zlikwidować uszkodzony dach lub pozbyć się zdjętego już eternitu, muszą złożyć wniosek do Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Sierakowice, pok. 302, w terminie do dnia 24 sierpnia br., we wniosku należy podać powierzchnię płyt azbestowych jaka planowana jest do wymiany.

Zakup materiałów do wykonania nowego pokrycia dachowego nie podlega dofinansowaniu. Wnioskodawcy powinni posiadać dokumentację fotograficzną obrazującą aktualny stan, przed pracami, umożliwiającą porównanie z fotografiami po wykonawczą.

Dominik Ropela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.