Kartuzy. Nowa biblioteka na dworcu będzie czynna już od czwartku

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 14:48
fot. archiwum

Od 16 sierpnia czytelnicy będą już mogli odwiedzać kartuską bibliotekę w nowej siedzibie na dworcu. Choć oficjalne otwarcie nowej biblioteki zaplanowano na 5 września, to książki będzie można zwracać i wypożyczać już od czwartku.

Od czwartku, 16 sierpnia będzie można zwrócić i wypożyczyć książki w nowej siedzibie Biblioteki Publicznej w Kartuzach. Biblioteka działać będzie w budynku dworca integracyjnego.

Oficjalne otwarcie nowej siedziby zaplanowano na 5 września na godz. 12. Wówczas też biblioteka świadczyć będzie pełen zakres swoich usług. Do tego czasu biblioteka tymczasowo będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9-17. Chętni będą mogli wypożyczyć i zwrócić książki.

Przypomnijmy, że w związku z przeprowadzką biblioteka była nieczynna od marca.

- Konieczność przeprowadzenia skontrum całego księgozbioru Biblioteki, jak również prace związane z instalowaniem się książnicy w nowej siedzibie wymagały długiego terminu zawieszenia działalności naszej instytucji za co serdecznie przepraszamy naszych użytkowników - podkreśla Kazimiera Socha, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach.

Przypomnijmy, że za projekt nowej kartuskiej książnicy odpowiada pracownia Sikora Wnętrza, która stworzyła wielokrotnie nagradzaną koncepcję wnętrza Stacji Kultura w Rumi. Całość zgodnie z sugestiami autorów projektu budynku dworca utrzymana będzie w nowoczesnym stylu, jednak w detalach delikatnie nawiązując do kultury kaszubskiej.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.