Jarmark Dożynkowy w Wygodzie Łączyńskiej tradycyjnie przyciągnął tłumy

środa, 15 sierpnia 2018 r., 17:32
fot. AL

Występy artystyczne, konkursy dla dzieci i dorosłych, czy konkurs na najlepszy produkt dożynkowy - między innymi takie atrakcje przygotowano dla uczestników Najsmaczniejszego Jarmarku Dożynkowego w Wygodzie Łączyńskiej. Impreza jeszcze trwa, a zwieńczy ją występ zespołu Ranczo i pokaz żonglerki z ogniem.

Już po raz siódmy Stowarzyszenie Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej, Parafia św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej, Rada Sołecka w Kamienicy Szlacheckiej ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej, OSP Kamienica Szlachecka zaprosili parafian, mieszkańców oraz turystów do wspólnego uczczenia odpustu i dożynek parafialnych.

Atrakcji nie brakowało. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od uroczystej mszy św. Po niej wszyscy uczestnicy przemaszerowali na pobliski plac, gdzie przez całe popołudnie czas biesiadnikom umilały występy zespołów i to zarówno muzycznych, jak i tanecznych. Nie brakło też stoisk z potrawami regionalnymi, wyrobów twórców ludowych oraz konkursów dla dzieci i dorosłych, a wśród nich tego najważniejszego kulinarnego - na najsmaczniejszy produkt dożynkowy.

Konkurs tradycyjnie został przeprowadzony w trzech kategoriach: produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia roślinnego oraz napoje regionalne. W sumie zgłoszono do niego aż 22 potrawy.

- Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Cieszymy się, że poza osobami, które w konkursie biorą udział już po raz kolejny, pojawiają się także nowe, które chcą promować produkty lokalne. Celem tego konkursu jest bowiem kultywowanie naszego dziedzictwa kulinarnego, naszych kaszubskich potraw z produktów regionalnych. Chcemy, aby te tradycyjne potrawy przetrwały jak najdłużej, bo po prostu są bardzo smaczne - zaznacza Maria Birr, przewodnicząca Stowarzyszenia Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej.

Tegoroczny Najsmaczniejszy Jarmark Dożynkowy zwieńczy występ grupy ze Stężycy "Ranczo"oraz pokaz żonglerki z ogniem.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.