W gminie Somonino powstają nowe pomosty

środa, 15 sierpnia 2018 r., 19:27
fot. nadesłane/ gmina Somonino

Na terenie gminy Somonino trwa realizacja projektu "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Szlakiem Raduni". W ramach zadania ma powstać sieć kajakowa, która umożliwi turystom i mieszkańcom sprawne pływanie po jeziorach Kółka Raduńskiego i rzece Raduni.

Budowa nowych pomostów jest realizowana w ramach przedsięwzięcia pn. "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Szlakiem Raduni". Projekt ten jest realizowany w partnerstwie z innymi gminami, a przewiduje on wybudowanie całej sieci kajakowej, która umożliwi turystom i mieszkańcom sprawne pływanie po jeziorach Kółka Raduńskiego i rzece Raduni.

Na terenie gminy Somonino przystań kajakowa ma powstać w Goręczynie i Somoninie. Dodatkowo przystanie kajakowe w Goręczynie, Ostrzycach i Somoninie będą wyposażone w pomosty służące do cumowania i wodowania kajaków. W projekcie są przewidziane również ławki, stoły, wiaty i suszarki do kajaków.

Na przedmiotowe zadanie gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020.

Dominik Ropela
info. UG Somonino

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.