Tuchom. Pływanie na byle czym, czyli wodne harce z nagrodami

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., 09:07
fot. Longina Templin

W środowe świąteczne popołudnie po raz szósty na Jeziorze Tuchomskim pojawiły się wodne wehikuły, które wzięły udział w imprezie pod nazwą "Pływanie na byle czym". W tegorocznej edycji wystartowało siedem załóg. Widzowie mogli podziwiać oryginalne pomysły i kunszt płynięcia po wodzie. Tytuł najlepszej jednostki pływającej wywalczyła PT 20 Sosna z Tuchomia.

II miejsce zajęła drużyna Rudy 102 z Gdyni. III miejsce wywalczył Pseudo Bus z Grzybna. Kolejne miejsca zajęły pływadła: Lotnik 202 z Tuchomia, Ole Ole z Gdyni, Paczkowo z Gdyni i Wodny Patrol NATO dowodzony przez Kazimierza Cieszyńskiego z Miszewa, który zdobył też nagrodę publiczności.

Wszyscy uczestnicy dostali puchary, a tym którzy zajęli miejsca od I do V wręczono nagrody pieniężne.

- Starszy syn Mateusz interesuje się wojskowymi budowlami. Stad pomysł na zbudowanie czołgu, zwłaszcza że obchodzimy w tym roku 100 lat odzyskania niepodległości. Zbieraliśmy butelki, deski i doniczki. Sama budowa zajęła nam dwa tygodnie. Codziennie po dwie, trzy godziny. Przed imprezą dwukrotnie mieliśmy próby, by sprawdzić, czy nasz czołg nie zatonie. Konkurencja była duża, więc pierwszego miejsca się nie spodziewaliśmy, tym bardziej zwycięstwo bardzo cieszy - powiedział nam Paweł Kowalski, kapitan PT 20 Sosna z Tuchomia, który na pokładzie miał swoich synów Mateusza i Filipa.

Kiedy zakończyły się wodne harce, tradycyjnie już odbył się mecz piłki nożnej pań o puchar burmistrza żukowskiej gminy. Po raz szósty na murawie stanęły członkinie KGW z Tuchomia i Miszewa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem pań z Tuchomia.

Całą imprezę prowadził Jacek Miąskowski. Organizatorami były rady sołeckie Miszewa i Tuchomia, KGW obu wsi, firma Dynamic Event i Dworek Oleńka w Tuchomiu.

O bezpieczeństwo zadbali strażacy z OSP Miszewo oraz żukowscy druhowie, którzy asekurowali wodne harce.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.