Nie wiesz, jaki kask i odzież kupić na motor? Zerknij do naszego poradnika!

czwartek, 16 sierpnia 2018 r., 09:41
fot. nadesłane

Odzież na motor powinna być przede wszystkim bezpieczna, przewiewna i komfortowa w noszeniu. Motocyklista nie jest, tak jak kierowca auta, chroniony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, dlatego musi starannie dobierać akcesoria motocyklowe i ubiór w taki sposób, aby niwelować skutki kapryśnej pogody. Zobacz, czym się kierować, dobierając zarówno elementy garderoby, jak również kask motocyklowy.

 

Kaski motocyklowe - nie wolno na nich oszczędzać. Wybieramy ten niezawodny

Z każdym rokiem świadomość motocyklistów w kwestii wpływu kasku i odpowiednio dobranej odzieży na bezpieczeństwo kierowcy jest coraz większa. Coraz rzadziej spotyka się motocyklistów ubranych w koszulkę z krótkim rękawem i sandały oraz tych jeżdżących z rozpiętym kaskiem. Pozostańmy na chwilę przy tym ostatnim. Kaski na motor różnią się od siebie ceną, jakością wykonania oraz odpornością na zderzenie z podłożem. Podczas zakupu kasku bardzo istotny jest obwód głowy mierzony nad uszami. Znając obwód czaszki w centymetrach, możemy za pomocą tabeli producenta znaleźć własny rozmiar. Oprócz wielkości, ważne jest również to, aby zmierzyć co najmniej kilka kasków przed wyborem tego jedynego i upewnić się, że dokonaliśmy optymalnego dla siebie zakupu. Rozmiary akcesoriów poszczególnych producentów mogą się bowiem dość mocno od siebie różnić. Kask nie może być zbyt luźny, jednak musi pozwalać na dość swobodne mówienie.
 
Jakie cechy powinny mieć dobre spodnie motocyklowe oraz pozostałe elementy odzieży?

W powszechnej świadomości utarło się, że spodnie motocyklowe muszą być wykonane ze skóry, jednak wraz z rozwojem technologii odzieżowych w specjalnie zaprojektowanych dżinsach również można swobodnie i bezpiecznie poruszać się na motorze. Warto jednak pamiętać, aby z myślą o jeździe na motocyklu wybierać dżinsy wyposażone w ochraniacze, zabezpieczające nogi przez otarciami. Podobnie rzecz ma się z innymi elementami garderoby - tutaj doskonale sprawdzi się bielizna termoaktywna, która lepiej odprowadza wilgoć na zewnątrz w porównaniu ze zwyczajnym T-shirtem. Kurtka motocyklowa musi być z kolei wyposażona w specjalną membranę lub w panele mesh, a rękawice motocyklowe powinny być wykonane z solidnej nowoczesnej tkaniny, która chroni dłonie przed odmrożeniami oraz ewentualnymi otarciami skóry podczas wypadku.

Sklep motocyklowy https://www.maxibike.pl/mb_pl/kaski-motocyklowe-c.html oferuje szeroką gamę produktów dla motocyklistów. Można znaleźć w nim części motocyklowe, w tym  opony motocyklowe i opony do skutera, a także pokrowce motocyklowe i wiele innych. Zapraszamy!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.